3 grudnia 18:00 - 19:00

Debata: Ile stracimy na lockdownie?

  • 3 grudnia 18:00 - 19:00

Nie wiemy, ile i jak intensywnie potrwa lockdown. Jedno jest pewne – zahamowanie gospodarki odbije się na naszym portfelu i kondycji finansowej. I właśnie wokół tego będzie się toczyć czwartkowa dyskusja online w ramach cyklu #ZaBurtąPytań.

Czy stracimy pracę, czy w polską gospodarkę uderzy hiperinflacja, co z cenami w sklepach, w co warto inwestować? Takie pytania w ostatnich miesiącach stały się codziennością. W obliczu pandemii i zahamowania gospodarki wielu z nas nie wie, jak obecna sytuacja wpłynie na nasze finanse, stabilność ekonomiczną czy gospodarkę państwa.

Jesteśmy torpedowani negatywnymi informacjami z mediów, co nie poprawia naszego humoru, a tylko frustruje. Rządzący chcąc opanować chaos wprowadzając nowe restrykcje, na czele z tzw. lockdownem, czyli stopniowym zamykaniem sektorów gospodarki.

Takie rozwiązanie jest jednak coraz mocniej krytykowane. Bo wielu przedsiębiorców nie jest w stanie utrzymać miejsc w pracy, a ich biznesy upadają. Lockdown wpływa też na nas – ograniczenia w sklepach, zamknięte kina czy restauracje sprawiają, że czujemy się ograniczeni. I nie wiemy, jak długo to jeszcze potrwa.

W ramach dziesiątego spotkania z cyklu #ZaBurtąPytań, organizowanego przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Adrian Burtan porozmawia z Michałem Włodarczykiem, ekonomistą i twórcą popularnego na YouTube kanału poświęconego gospodarce „Stać mnie”. Rozmowa skupi się wokół zasadności i skutków lockdownu, jego wpływu na nasze portfele oraz niepewnej przyszłości gospodarczej, z którą każdy z nas będzie musiał się zmierzyć.

Spotkanie odbędzie się 3 grudnia (czwartek) o godz. 18:00 w formie online na profilu YouTube Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu:

Podczas spotkania można zadawać pytania. #ZaBurtąPytań to cykl społeczno-kulturalnych spotkań w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu prowadzonych przez dziennikarza i blogera Adriana Burtana. Podczas dyskusji poruszane są ważne i kontrowersyjne tematy społeczne, o których na co dzień dyskutujemy nie tylko przy rodzinnym obiedzie.

Komentarze