Lato z Metropolitan Opera: Nabucco

14 Sierpnia 2017, 19:00 -21:00

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na letni cykl spotkań operowych z Metropolitan Opera.

Spektakle z Nowego Jorku w formie kinowej będzie można oglądać od 7 sierpnia w Kinie Muza. Niezwykłe widowiska, emocje, muzyka i wspaniałe kostiumy to szansa na przygodę w iście operowym stylu.

Retransmisje zaplanowana na wszystkie poniedziałki sierpnia o godz. 19.00. 14 sierpnia 2017, godz. 19.00 Nabucco, G. Verdiego Twórca libretta Temistocle Solera umieścił akcję w Jerozolimie i Babilonie około roku 587 p.n.e.

Tytułowy Nabuchodonozor podbija Judeę. Perypetie sercowe córek króla i walki stronnictw dworskich o wpływy są tłem dla przedstawienia wydarzeń będących początkiem „niewoli babilońskiej” Żydów.

Mediolańska publiczność, rozemocjonowana dodatkowo wspaniałą, momentami podniosłą muzyką, odniosła opowiadaną historię do ówczesnej sytuacji politycznej panującej we Włoszech. Burzliwe demonstracje na ulicach miasta spowodowały, że okupacyjne władze austriackie zakazały wystawiania opery na kontrolowanych przez siebie terenach. Na retransmisje obowiązują bilety wstępu w cenie 20 zł zwykły, 15 zł ulgowy. Zapraszam. Szczegóły na www.mokis.myslenice.pl

Komentarze

Poinformuj o komentarzach