Festiwal Filmowy. Patrz więcej

25 Listopada 2017, 15:00 -18:00

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na Festiwal Filmu PATRZ WIĘCEJ! W ramach Festiwalu przewidziane są projekcje filmów, które będą prezentowane z okazji 15-lecia Szkoły Wajda School & Studio. Po zakończeniu pokazu filmowego w Kinie MUZA odbędzie się koncert solowy TYMONA TYMAŃSKIEGO.

Udział w pokazach filmowych jest bezpłatny, natomiast koszt biletu na koncert wynosi 30 zł.

Bilety dostępne są w kasie MOKiS. Festiwalowe filmy

1/ Paparazzi

reż. Piotr Bernaś Film Piotra Bernasia opisuje kulisy budzącego emocje i powszechnie krytykowanego zawodu.

"Paparazzi" to pierwszy polski film o tej tematyce. Pokazuje jedne z najważniejszych w Polsce wydarzeń medialnych roku 2010 z punktu widzenia codziennej pracy paparazzi - od polowania na Romana Polańskiego po wydarzenia związane z katastrofą smoleńską. Jednak na pierwszym planie rozgrywa się dramatyczna historia człowieka, który codziennie dokonuje kontrowersyjnych wyborów i ponosi ich konsekwencje na gruncie emocjonalnym, osobistym i etycznym. Tytułowy bohater okazuje się równie bezwzględny wobec siebie, jak wobec świata, na który poluje.

"Paparazzi" to film o świecie pogubionych wartości i nagiętych zasad - pokazuje jednak, że zawsze mamy szansę, aby zdecydować, jakim człowiekiem będziemy jutro.

Film „Paparazzi” zdobył łącznie 10 nagród na Festiwalach Filmowych. Czas trwania filmu 33 min.

"Niewiadoma"

Henryka Fasta, reż. Agnieszka Elbanowska "Potrafię oprzeć się wszystkiemu z wyjątkiem pokusy" - Henryk Fast, emerytowany profesor matematyki, z dumą podpisuje się pod słowami OscaraWilde'a. W poszukiwaniu szczęśliwej miłości jest gotowy na podjęcie każdego ryzyka. Pada ofiarą oszustwa i zostaje okradziony, ale nawet to nie jest w stanie go zniechęcić. Pogoń za marzeniami przerywa dopiero bolesna konfrontacja z przeszłością. Film „Niewiadoma Henryka Fasta zdobył łącznie 5 nagród na Festiwalach Filmowych.

Czas trwania filmu 40 min.

"Koniec świata"

reż. Monika Pawluczyk Kameralny, autorski film dokumentalny, w którym kilka historii spotyka się w czasie jednej nocy.

W tę jedną noc, podobną do wielu innych, ludzie w dużym mieście, nękani samotnością, chcą z kimś porozmawiać. Niektórzy wzywają - często niepotrzebnie - pogotowie, jeszcze inni dzwonią do radia, gdzie prowadzący zadaje pytanie o koniec świata – co on znaczy dla każdego z nas z osobna. Opowiadają o sprawach tragicznych, bolesnych, a czasem drobnych, wręcz zabawnych. Zauważalna i poruszająca jest ich wielka potrzeba rozmowy, bycia wysłuchanym, potrzeba bycia z kimś obok.

Radio jest motywem łączącym ten nocny świat – słyszymy je w karetce, w monitoringu miejskim, gdzie na dziesiątkach ekranów widzimy nocne życie miasta. Radio jest klamrą spajającą film oraz źródłem najważniejszych pytań W 2016 roku dokument znalazł się na liście filmów ubiegających się o nominacje do Oscara 2017.

Film „Koniec Świata” zdobył łącznie 13 nagród na Festiwalach Filmowych. Czas trwania filmu 38 min.

"Kiedy będę ptakiem"

reż. Monika Pawluczuk Film opowiada historię Madżi, kobiety z birmańskiego plemienia Kajan, która w podeszłym wieku zakłada na szyję metalowe obręcze, tylko po to, żeby zarobić na utrzymanie jako atrakcja turystyczna w Tajlandii, dokąd uciekła wraz z mężem i synami. W Birmie, gnębionej przez oddziały junty rządzącej krajem, została ich córka.

W obawie o jej bezpieczeństwo, rodzice postanawiają sprowadzić ją do Tajlandii. Czekanie na nią, pełne niepokoju i napięcia, wyznacza rytm i strukturę filmu. Film „Kiedy będę ptakiem zdobył łącznie 9 nagród na Festiwalach Filmowych.

Film Kiedy będę ptakiem zdobył łącznie 9 nagród na Festiwalach Filmowych. Czas trwania filmu 28 min.

Komentarze

Poinformuj o komentarzach