Tymon Tymański zagra w Myślenicach

25 Listopada 2017, 19:00 -20:00

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu organizuje koncert Tymona Tymańskiego w ramach Festiwalu "Patrz Więcej"

Solowy, koncertowy projekt Tymona Tymańskiego prezentujący szereg jego artystycznych dokonań. W 1998 roku została wydana pierwsza płyta P.O.L.O.V.I.R.U.S., grupy KURY. W 2002 roku Tymański powołał do życia zespół Tymon&The Transistors.

Wielkim sukcesem grupy okazała się ścieżka dźwiękowa nagrana do filmu Wesele Wojtka Smarzowskiego. Utwory wyświetlone w milionach odsłon na YouTube zyskały miano kultowych.

W 2014 roku na płycie Rock’n’Roll Tymański prezentuje własne wersje kompozycji The Beatles, Elvisa Presleya czy Davida Bowie. Wśród gości pojawili się Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska i Natalia Przybysz.

Przez pięć lat Tymański związany był z Rock Radio, gdzie wraz z Piotrem Kędzierskim prowadził poranną audycję. Znany z artystycznych improwizacji Tymański wystąpił w roli jurora show Polsatu, jedenastej edycji Must Be The Music.

W utworach Tymona można doszukać się dalekich wpływów liryki Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Franka Zappy.

Wstęp 30 zł. Bilety dostępne w kasie MOKiS (ul. Piłsudskiego 20). To jedyna taka okazja, żeby posłuchać artysty na żywo w Myślenicach. Koncert już 25 listopada o godz. 19.00.

Materiał powstał przy współpracy z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu 02/11

Komentarze

Poinformuj o komentarzach