XVII Konkurs Szopek Tradycyjnych i Krakowskich

14 Stycznia 2018, 17:00 -19:00

Stowarzyszenie LGD Turystyczna Podkowa organizuje XVII Konkurs Szopek Tradycyjnych i Krakowskich.

Impreza jest organizowana cyklicznie już od kilkunastu lat. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci i młodzieży, wzbogaca twórczość armatorską i służy wyłanianiu młodych talentów.

Konkurs jest dwuetapowy. Najlepsze szopki wybrane na poziomie gminnym są przekazywane do kościoła w Sieprawiu, gdzie są oceniane przez 3-osobowe jury. Konkursowi towarzyszy wystawa szopek. Finał XVII Konkursu Szopek Tradycyjnych i Krakowskich odbędzie się 14 stycznia 2018 r. w Starym Kościele w Sieprawiu.

Będzie to również wspaniała okazja do wspólnego kolędowania. Szopki będą oceniane w następujących kategoriach: I Dzieci najmłodsze – przedszkole i uczniowie klas 0 – prace indywidualne II Dzieci najmłodsze – przedszkole i uczniowie klas 0 – prace zbiorowe III Dzieci młodsze – uczniowie klas I-III szkół podstawowych – prace indywidualne IV Dzieci młodsze – uczniowie klas I-III szkół podstawowych – prace zbiorowe V Dzieci starsze – uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych – prace indywidualne VI Młodzież – uczniowie klas gimnazjalnych – prace indywidualne VII Rodzina – rodzice z dziećmi 

Komentarze

Poinformuj o komentarzach