Bezpłatny kurs samoobrony „Bezpieczny Senior”

29 Stycznia 2018, 18:00 -20:00

Straż Miejska Myślenice zaprasza wszystkich chętnych na I edycję bezpłatnego kursu samoobrony dla osób w wieku 55+

Starszy nie znaczy bezradny! „Bezpieczny Senior” to projekt, który zakłada różnorodne, ciekawe inicjatywy dotyczące bezpieczeństwa uwzględniającego potrzeby osób w wieku 55+. Osoby starsze zaliczają się do grupy szczególnie narażonej na różnego typu niebezpieczeństwa zarówno w przestrzeni publicznej, w drodze na zakupy czy w drodze do kościoła. Nie wolno nam zapominać o osobach w podeszłym wieku dlatego zależy nam, aby nasi seniorzy nabywali umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia - mówi Tomasz Burkat, komendant Straży Miejskiej w Myślenicach. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów i zajęć praktycznych z samoobrony. Samoobrona to coś więcej niż tylko techniki i chwyty pozwalające odeprzeć atak napastnika. Ważna jest również świadomość własnego otoczenia i ciała, ocena ryzyka. Dlatego instruktorzy samoobrony Tomasz Burkat, Andrzej Kobiałka ze Straży Miejskiej oraz członkowie Obrony Terytorialnej „Halniak” w trakcie bezpłatnego kursu samoobrony będą szkolić wszystkie chętne osoby w wieku 55+ jak uniknąć różnorakich zagrożeń i jak nie stać się ofiarą napaści czy oszustwa.

W ramach szkolenia przewidziano również zajęcia praktyczne z samoobrony w budynku Sokoła przy ul. Jordana w dniu 29 stycznia 2018 r. o godz. 18,00-20,00.

Uwaga! Na zajęcia praktyczne przychodzą osoby bez przeciwwskazań zdrowotnych mogące brać udział w zajęciach rekreacyjno – sportowych. Wymagane jest wygodne obuwie, luźny nie koniecznie sportowy ubiór. Warto ze sobą wziąć wodę do picia. Prowadzący w trakcie szkolenia będą starać się odblokować naturalne reakcje obronne, wyćwiczyć skuteczne i sprawdzone techniki negocjacji w sytuacjach zagrożenia, zaprezentować sposoby zwalczania stresu i wzmacniania poczucia pewności siebie, a także jak wcześnie rozpoznawać potencjalne sytuacje zagrożenia. Funkcjonariusze będą się starać indywidualnie podchodzić do każdego uczestnika licząc, iż będzie to dla nich doskonała forma spędzenia czasu wolnego.

Zapisy oraz wszelkie informacje udzielane są pod numerem tel. Straży Miejskiej 12 639 23 23 lub
609 600 003 lub sm@myslenice.pl szczegóły : www.myslenice.pl

Komentarze

Poinformuj o komentarzach