Szkolenie Edukatorów Programu Aflatoun.

27 Kwietnia 2018, 9:00 -19:00

Poznaj najbardziej innowacyjne narzędzia i weź udział w bezpłatnym szkoleniu dla edukatorów Międzynarodowego Programu AFLATOUN, które odbędzie się w Myślenicach

Pracujesz z dziećmi lub młodzieżą? A może jesteś studentem i poszukujesz ciekawych ścieżek rozwoju. Weź udział w innowacyjnym szkoleniu dla edukatorów Aflatoun. Program wdrażany jest w 111 krajach i wsparciem obejmuje ponad 2 miliony osób. Aflatoun to globalny ruch, który łączy najlepsze światowe narzędzia dydaktyczne z obszaru edukacji społeczno-finansowej dedykowane dzieciom i młodzieży.

Od 2015 roku narzędzia i metodologia są dostępne w języku polskim. Stowarzyszenie Sportownia jest pionierem w Polsce południowej i wprowadza do regionu Aflatoun.

Widząc jak Aflatoun rozwija się na północy kraju, postanowiliśmy sprowadzić program do naszego regionu. Ten program pomaga młodym ludziom zrozumieć i odkryć własny potencjał. Aflatoun rozwija zaangażowanie dzieci i młodzieży do działania na rzecz otoczenia, przygotowując ich jednocześnie do bycia otwartymi, tolerancyjnymi i aktywnymi obywatelami. Program łączy edukację z zabawą, zawiera ponad 365 stron wyjątkowych materiałów dydaktycznych z całego świata dostosowanych do różnych grup wiekowych. Dzięki darowiźnie otrzymanej z Fundacji Banku Zachodniego WBK mamy możliwość zorganizowania szkolenia edukatorów skierowanego dla pracowników szkół, przedszkoli, świetlic, organizacji pozarządowych oraz studentów - podkreśla Izabela Janczak-Bizoń, koordynatorka programu.

Szkolenie obejmuje trzydniowe warsztaty dla edukatorów prowadzone przez ekspertów z Fundacji Nauka dla Środowiska z Koszalina. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Rekrutacja trwa do 15.04.2018 roku. Warunkiem zakwalifikowania do udziału w szkoleniu jest obecność w całym trzydniowym cyklu od początku do końca.

Szkolenie opiera się także na prezentacji aplikacji edukacyjnej na system Android.

Termin: 27-29.04.2018
- Piątek (09.00-19.00)
- Sobota (09.00-19.00)
- Niedziela (09.00-13.00)

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach.
- Jeśli pracujesz lub planujesz pracę z dziećmi i młodzieżą i chcesz poznać nowoczesne narzędzia pracy.
- Jeśli chcesz zostać edukatorem światowej sieci Aflatoun i zdobyć międzynarodowy certyfikat.
- Wypełnij formularz i zgłoś się do programu!

O programie:

Rok ma 365 dni ... a Ty każdego dnia w inny sposób i możesz poznawać świat. 
365 gier i zadań edukacyjnych Aflatoun - to suplement dydaktyczny do programów edukacji formalnej lub nieformalnej dla dzieci. Młodzież pracuje w oparciu o Podręcznik Aflateena - łącznie 304 strony wyjątkowych materiałów dydaktycznych z całego świata.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sportownia.eu

Projekt realizowany ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach programu Bank Ambitniej Młodzieży.

Komentarze

Poinformuj o komentarzach