Górski Runmageddon w Myślenicach

4 Maja 2018, 8:00 -20:00

Trzy dni niecodziennych wyzwań, sześć formuł ekstremalnych biegów z przeszkodami, to propozycja organizatorów Runmageddonu na majowy weekend w Myślenicach. W dniach 4-6 maja dzieci, młodzież i dorośli będą mogli wziąć udział w wyzwalającej endorfiny przygodzie - Górskim Runmageddonie.

Myślenicka edycja pozwoli sprawdzić swoją siłę i charakter każdemu, kto zamiast spędzać pasywnie długi weekend na kanapie, woli wystartować w ekstremalnym wyścigu. 3 kilometrowy bieg Intro z ponad 15 przeszkodami, to dobry dystans, dla tych, którzy pierwszy raz powiedzą „tak” Runmageddonowi. Rekrut - ulubiona formuła umiarkowanych biegaczy zmusza do wysiłku na odcinku 6 km i pokonania ponad 30 przeszkód. Classic, stawia poprzeczkę jeszcze wyżej, dwa razy dłuższa trasa ( 12 km ) najeżona będzie co najmniej 50 przeszkodami. Formuły: Hardcore, Ultra  to już zdecydowanie biegi dla weteranów lub biegaczy z dużym doświadczeniem. Pierwszy z nich to trasa 21 kilometrów naszpikowana 70 morderczymi utrudnieniami, a drugi to 42 kilometry z 140 katorżniczymi przeszkodami. 

Runmageddon to wyzwanie prawie dla każdej grupy wiekowej. Dzieci od 4 do 11 roku życia mogą wystartować na dystansie jednego kilometra z ponad 10 przeszkodami w formule KIDS.  Młodzież od 16 do 17 roku życia może wziąć udział w biegu Intro i Rekrut. Musi jednak stawić się przed biegiem w biurze zawodów z opiekunem prawnym. Dorośli sami decydują, z którym dystansem i jaką liczbą przeszkód mają ochotę się zmierzyć. Więcej informacji o zasadach biegu znaleźć można na stronie organizatora: https://bit.ly/2Izx6BD

Zapisy internetowe na stronie organizatora: https://bit.ly/2GO8IuY potrwają do środy, 2 maja, do godziny 15:00.  Dlatego chętni, którzy chcieliby spędzić aktywnie długi  weekend, mają jeszcze szansę wybrać bieg dla siebie i poczuć smak Runmageddonu.

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Komentarze

Poinformuj o komentarzach