Dobczyce: Koncert Teresy Werner

8 Lipca 2018, 19:30 -21:00

Koncert odbędzie się w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach, przy ul. Szkolnej 43. Bilety w cenie od 60 zł do nabycia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach

Teresa Werner - artystka, piosenkarka, ślązaczka pochodząca z Nakła Śląskiego. Od 16 roku życia związana z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”. Występowała na najbardziej prestiżowych scenach świata między innymi na Broadway'u i w Carnegie Hall w Nowym Yorku. W 1991 roku reprezentowała Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” na festiwalu piosenki ludowej w Republice Południowej Afryki, na którym zajęła 1 miejsce. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną.

W 1998 roku odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 2013 roku wyróżniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Autorka tekstów. W swoim dorobku artystycznym posiada płyty o statusie złotym i platynowym. Jej kompozycje oraz teledyski emitowane są na antenach stacji radiowych i telewizyjnych.

Komentarze

Poinformuj o komentarzach