Myślenickie parkowanie  czyli święto dzieci

2 Czerwca 2018, 15:00 -19:00

Kosmos, smoki, rowery, dużo tańca i wiele innych atrakcji w jednym miejscu. To możne oznaczać tylko jedno – Myślenickie Parkowanie! Już 2 czerwca w sobotę od godz 15:00  w parku na Zarabiu dzieci  kolejny raz będą celebrować swój dzień.

W parkowej oprawie na scenie będzie można obejrzeć przedstawienie pt. „Co w trawie piszczy?” czyli przygody słynnej pszczółki Mai oraz jej towarzyszy Gucia, konika polnego - Filipa i pajęczycy - Tekli. Ponadto na deskach wystąpią grupy taneczne i sportowe. Swoje popisy zaprezentują cheerleaderki (Lady Fitness), pary taneczne z T.G. Sokół, a także młodzi adepci z Myślenickiej Akademii Karate „Byakko”. Będą tańce i wygibasy z Centrum Aktywnego Rozowoju Frajda oraz zabawy w języku angielskim z Misiem Teddy Eddie ze Szkoły Języków Obcych McGregor. Pani Policjantka przeprowadzi lekcje z bezpieczeństwa, a zdobytą wiedzę będzie można wykorzystać w praktyce na specjalnych „auto-chodzikach” przygotowanych przez Straż Miejską.

Mnóstwo atrakcji czeka na dzieci również poza sceną. Nowością w tym roku będzie namiot, w którym będzie można poczuć się jak w kosmosie. Ciekawi wszechświata goście mobilnego planetarium, odbędą niezwykłą podróż po odległych rejonach naszej galaktyki. Ci którzy jednak wolą znać ruchu na Ziemi, powinni koniecznie zabrać rowerek i kask, by zmierzyć się z torem przygotowanym przez Michała Śliwę - wielokrotnego Mistrza Polski w downhillu, który swoje sukcesy ukoronował w zeszłym roku kolejnym mistrzostwem Polski, Europy i Świata. Na Myślenickim Parkowaniu nie może zabraknąć warsztatów plastycznych organizowanych przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, które stały się już nieodłączanym elementem imprezy. W tym roku wyzwaniem dla młodych twórców będą smoki. Natomiast w parkowej galerii pośród drzew zawisną prace plastyczne dzieci z gminnych przedszkoli - tytuł wystawy to: Niepodległe Myślenice i ich piękne okolice.

Jak co roku najmłodsi i nieco starsi będą mogli liczyć na szaloną zabawę na dmuchanym placu zabaw.  Nad bezpieczeństwem wszystkich „parkujących” będą czuwać ratownicy z OSP Górne Przedmieście.

Komentarze

Poinformuj o komentarzach