Dni Sułkowic 2018: Koncert Reggaeside i ŁZY

7 Lipca 2018, 16:00 -2:00

W tym roku Dni Sułkowic odbędą się w dniach 7 i 8 lipca na stadionie Gościbii. W tym roku podczas święta miasta na scenie zagrają cztery zespoły

SOBOTA 7 lipca

Reggaeside

W sobotę o godz. 19 zagra zespół Reggaeside z Nowego Miasta Lubawskiego. Ośmioosobowy skład porusza się głównie w klimatach reggae, rock, ska i funk. Reggaeside wystąpił w finale 9. edycji programu Must be the music, a także w programie O! Polskie Przeboje w TVP. Z utworami takimi jak „Marzenia” i „Żyć pogodnie” będzie supportował zespół Łzy.

 

ŁZY

Główną gwiazdą sobotniego wieczoru (godz. 20:30) będzie istniejący już ponad 20 lat zespół ŁZY, który jest jedną z popularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce. Dotychczas ukazało się osiem premierowych albumów Łez z Anią Wyszkoni, z których trzy: „W związku z samotnością”, „Nie czekaj na jutro” i „The Best Of 1996-2006” osiągnęły status Platynowej Płyty, a jeden – „Jesteś jaki jesteś” pokrył się „złotem”. Ogólnopolską popularność przyniósł zespołowi Łzy platynowy album „W związku z samotnością” (2001 r.) z przebojami „Agnieszka” oraz „Narcyz”.

Sukces został przypieczętowany w roku 2003, kiedy to ŁZY przebojem „Oczy szeroko zamknięte” zdobyły Nagrodę Publiczności w Konkursie Premier Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Zespół w 2010 r. zakończył współpracę z Anią Wyszkoni, która zdecydowała się na karierę solową. Na jej miejsce została wybrana Sara Chmiel z którą zespół wydał cztery płyty: „Bez słów”, „Zbieg okoliczności” oraz podwójny album jubileuszowy wydany z okazji dwudziestolecia działalności artystycznej, zatytułowany po prostu „20”, oraz wyjątkowy również podwójny album CD/DVD „Live Przystanek Woodstock 2016”.

Na koncercie można więc spodziewać się i utworów starszych np. „Narcyz” , jak i tych nowszych "Życie jest piękne” "Jesteś powietrzem” czy „Ogród naszych dni”.

 

Nie tylko koncerty

Nie obędzie się bez stałych punktów imprezy, takich jak pokaz umiejętności wokalnych, tanecznych i muzycznych zespołów lokalnych, które ćwiczą cały rok, by zaprezentować się m.in. podczas święta gminy. Planowana jest też dyskoteka, pokaz sztucznych ogni, turniej Mega- Piłkarzyków, potrawy tradycyjne od stowarzyszeń gospodyń i kolorowy zawrót głowy w Luna Parku.

Komentarze

Poinformuj o komentarzach