MOKiS: Woda na Młyn

12 Lipca 2018, 18:00 -20:00

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem zapraszają na wyjątkowy koncert dedykowany setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Na deskach Ośrodka Kultury w Myślenicach wystąpi warszawski zespół Woda na Młyn. Koncert odbędzie się 12 lipca o godz. 18.00. Udział w koncercie jest bezpłatny. Bilety wstępu można odebrać w kasie MOKiS. Koncert odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Grupa taneczna Woda na Młyn powstała w grudniu 2013 roku  z inicjatywy tancerzy oraz instruktorów – byłych członków warszawskich uczelnianych zespołów pieśni i tańca. Z miłości do folkloru i chęci kontynuowania swoich pasji stworzyli zespół, który wypełnia nie tylko warszawską, ale też ogólnopolską niszę tańca ludowego. Korzystając i czerpiąc z polskiego folkloru, Woda na Młyn tworzy kompozycje stylizowane do współczesnej muzyki folkowej i jazzowej bazującej na muzyce ludowej i szlacheckiej. Woda na Młyn to zespół, który szuka inspiracji i powiązań międzykulturowych, łączy dyscypliny sztuki  i szuka nowych kontekstów scenicznych dla tańca ludowego, traktując go jako środek artystycznego wyrazu.

- Podczas koncertu w Myślenicach zobaczymy najciekawsze elementy programu zespołu Woda na Młyn. Warto przyjść na to wydarzenie, bowiem artyści zaprezentują zupełnie inne ujęcie polskiego folkloru i to już samo w sobie jest bardzo ciekawe – mówi Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.

Komentarze

Poinformuj o komentarzach