MOKiS: 100 rozmów na stulecie niepodległości

11 Listopada 2018, 1:00 -23:59

 

Sto rozmów na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, to tytuł projektu który realizowany jest w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

Do 11 listopada zarejestrowanych zostanie 100 wywiadów z mieszkańcami, którzy Dorocie Ruśkowskiej, pomysłodawczyni całego cyklu, opowiadać będą o swoich doświadczeniach z niepodległością.

Przed kamerą może usiąść każdy, kto chciałby podzielić się swoimi refleksjami na temat niepodległości.

- Interesują nas szczególnie historie, które wprost odnoszą się do lokalnych tematów i wydarzeń. Nie chcemy politykować, oceniać. Chcemy posłuchać jak mieszkańcy czują niepodległość - wyjaśnia Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.

Setka wywiadów ma być próbą dokumentacji i zrozumienia różnych wartości i emocji towarzyszących polskiej wolności. W nagraniu rozmowy może wziąć udział każdy, kto zgłosi taką gotowość. Wiek, pochodzenie, czy wykształcenie nie mają znaczenia. Liczy się refleksja i chęć porozmawiania przed kamerami o własnym doświadczaniu wolnej Polski.

Rozmowy prowadzić będzie Dorota Ruśkowska, pomysłodawczyni całego cyklu.

- Pragnę namówić mieszkańców do opowiedzenia różnych historii związanych z tym miastem - zarówno tych wyciskających łzy, jak i tych zabawnych. Miewamy w swoich archiwach rodzinnych opowieści, które przekazujemy z pokolenia na pokolenie, a nie mamy okazji ich opublikować. Jestem po to żeby ich wysłuchać - wyjaśnia.

Komentarze

Poinformuj o komentarzach