Bezpieczny Senior: Bezpłatny kurs samoobrony

19 Listopada 2018, 17:00 -20:00

Straż Miejska Myślenice organizuje bezpłatny kursu samoobrony dla osób w wieku 55+

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów i zajęć praktycznych z samoobrony. Samoobrona to coś więcej niż tylko techniki i chwyty pozwalające odeprzeć atak napastnika. Ważna jest również świadomość własnego otoczenia i ciała, ocena ryzyka. Dlatego instruktorzy samoobrony Tomasz Burkat, Andrzej Kobiałka ze Straży Miejskiej w trakcie bezpłatnego kursu samoobrony będą szkolić wszystkie chętne osoby w wieku 55+ jak uniknąć różnorakich zagrożeń i jak nie stać się ofiarą napaści czy oszustwa.

Starszy nie znaczy bezradny!
Kurs rozpoczyna się warsztatami w dniu 19 listopada 2018
o godz. 17.00 – 20.00 w sali w MOKiS przy ul. Piłsudskiego.

„Bezpieczny Senior” to projekt, który zakłada różnorodne, ciekawe inicjatywy dotyczące bezpieczeństwa uwzględniającego potrzeby osób w wieku 55+. Podczas wykładów z tzw. "Psychologicznych aspektów samoobrony dla seniorów" będziemy omawiać sposoby działania przestępców w stosunku do osób starszych oraz przekonywać kursantów do właściwych i bezpiecznych zachowań. Będziemy mówić o zasadach bezpieczeństwa, podstaw wiktymologii, czyli jak nie stać się ofiarą przestępstwa, jak nie dać się oszukać metodą „na wnuczka”, „na policjanta” czy „pracownika gazowni”, uczulimy na chodzących po domach pseudoakwizytorów. - informuje Tomasz Burkat Komendant Straży Miejskiej.

W ramach szkolenia przewidziano również zajęcia praktyczne z samoobrony w budynku Sokoła przy ul. Jordana w dniu 26 listopada 2018 r. o godz. 18.00-21.00.

Uwaga! Na zajęcia praktyczne przychodzą osoby bez przeciwwskazań zdrowotnych mogące brać udział w zajęciach rekreacyjno – sportowych. Wymagane jest wygodne obuwie, luźny nie koniecznie sportowy ubiór. Warto ze sobą wziąć wodę do picia. Prowadzący w trakcie szkolenia będą starać się odblokować naturalne reakcje obronne, wyćwiczyć skuteczne i sprawdzone techniki negocjacji w sytuacjach zagrożenia, zaprezentować sposoby zwalczania stresu i wzmacniania poczucia pewności siebie, a także jak wcześnie rozpoznawać potencjalne sytuacje zagrożenia. Funkcjonariusze będą się starać indywidualnie podchodzić do każdego uczestnika licząc, iż będzie to dla nich doskonała forma spędzenia czasu wolnego.

Zapisy oraz wszelkie informacje udzielane są pod numerem tel. Straży Miejskiej 12 639 23 23 lub 609 600 003 lub sm@myslenice.pl szczegóły : www.myslenice.pl

 

Komentarze

Poinformuj o komentarzach