Wernisaż wystawy Tomka Sikory "Jesteśmy"

20 Listopada 2018, 18:00 -19:00

Myślenicka Grupa Fotograficzna mgFoto oraz Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy Tomka Sikory "Jesteśmy" Tomasz Sikora, fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 80 wydawnictw autorskich.

Wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampanii reklamowych dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną.

Autor albumów "Męskie granie", Genius Loci" , "Bajko-nurki", "Cztery pory roku", "Chopin" Autor wielu cykli w a wśród nich cykl "Jesteśmy" który będzie prezentowany w naszej galerii Jak mówi autor: ”Jesteśmy” to projekt fotograficzny w hołdzie ogólnie pojętej równości. Wszyscy ludzie, pomimo podziałów religijnych i kulturowych, mają takie same potrzeby, marzenia, uczucia. Jednak coraz większa ksenofobia i strach przed obcymi wynikające z niewiedzy i nieznajomości innych kultur rodzi strach, który często przeradza się w agresję. ...

Wernisaż odbędzie się w Myślenicach w Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Mickiewicza 17 na godz. 18:00

Komentarze

Poinformuj o komentarzach