14 maja 10:00

Dobczyce: Plener artystyczny dla dzieci i dorosłych

  • 14 maja 10:00

Po wernisażu wystawy „Kozi zawrót głów ... w Dobczycach” Grupa Twórcza „Amarant” powraca do Dobczyc, by wziąć udział w plenerze artystycznym.

Artyści, usadowieni w różnych punktach miasta, z pomocą  pędzla, będą malować pejzaż Dobczyc. Wyniki ich prac będzie można obejrzeć podczas niedzielnego wernisażu, 15 maja o godzinie 11.00 przy strażnicy w Rynku.

Artyści do pleneru zapraszają również dzieci i młodzież, które już miały jakąś przygodę z malarstwem, bądź rysowanie jest ich pasją. Pod kierunkiem Kazimierza Machowiny – będą mogły rysować z natury i również wiele się nauczyć.

Młodych artystów zapraszamy 14 maja, w sobotę na godzinę 10.00 na plac przy strażnicy OSP w Dobczycach.

W plenerze może wziąć udział tylko 30 osób, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie swego udziału w Biurze Promocji Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce, tel. 12/ 37-21-752 lub 793 lub w pok. 213 Urzędu.

Zapisy są prowadzone w trzech kategoriach wiekowych: 5-8 lat, 8-11 i 12-14 lat. Zwracamy się z prośbą do nauczycieli plastyki i wychowawców klas I-III o pomoc w przekazaniu informacji o plenerze.

Na uczestników czekają niespodzianki i nagrody.

Kazimierz Machowina ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni prof. Emila Krchy w 1966 roku. Uprawia malarstwo olejne, gwasz i rysunek. W swoim dorobku artystycznym ma szereg wystaw zbiorowych i 33 wystawy indywidualne.
Ważniejsze miasta, gdzie wystawia to: Ottawa, Kolonia, Kraków, Poznań, Mainz, Kielce, Warszawa, Rawenna, Budapeszt. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, m. in. medal "Gloria Artis", medal Komisji Edukacji Narodowej, medal św. Brata Alberta, order "Złotej Ramki", jest członkiem ZPAP. Jego prace pozostają w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. Wydał trzy tomiki poezji: "Cyrk",  "Ptasi Chrystus" oraz "Malarstwo poezja".

Komentarze