7 lipca 10:00 - 16:00

Dobczyce: Rodzinny Rajd Rowerowy

  • 7 lipca 10:00 - 16:00

Na rowerze, z rodziną i w malowniczej scenerii – tak właśnie zapowiada się Rodzinny Rajd Rowerowy w Dobczycach. Na uczestników czeka nie tylko niezapomniana przejażdżka, ale darmowy posiłek regeneracyjny, gry i konkursy oraz nagrody.

Dobczycka impreza to doskonały pomysł dla dzieci i dorosłych na aktywne spędzenie pierwszej niedzieli lipca. Do przejechania będzie kilkanaście kilometrów, podczas których każdy nacieszy oczy pięknymi widokami. A po dojechaniu do mety, będzie można zregenerować się na gwarnym pikniku, którego program po brzegi wypełniony będzie atrakcjami. Małopolski Związek Kolarski, główny organizator Rajdu, zaprojektował aż cztery zróżnicowane warianty tras. Każdy z nich został pomyślany o innej grupie rowerzystów: początkujących, średnio zaawansowanych i tych, którzy regularnie trenują jazdę i nie boją się wyzwań w terenie. Do wyboru będą następujące dystanse:
a) Mini – w wariancie górskim (10 km) lub płaskim (5 km)
b) Midi – 22 kilometry
c) Maxi – 29 kilometrów.

Wszystkie zaczynają się i kończą przy dobczyckim Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym przy ul. Szkolnej 43. Peleton składający się z mieszkańców Dobczyc oraz okolic wyruszy w teren punktualnie o 12.00.
Uczestnictwo w Rajdzie nie ma charakteru sportowej rywalizacji i walki o pierwsze miejsce. Zwycięzcami będą wszyscy ci, którzy w lipcową niedzielę wybiorą rower, świeże powietrze oraz towarzystwo najbliższych.
Udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym jest bezpłatny. By zasmakować rowerowego święta, wystarczy zjawić się w niedzielne przedpołudnie 7 lipca przy RCOS w Dobczycach, by zapisać się oraz odebrać pakiet startowy. Darmowe są także dziecięce zawody rowerowe.
Organizatorem Rajdu jest Małopolski Związek Kolarski.

PROGRAM RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO
DOBCZYCE 7 LIPCA 2019

Zbiórka na terenie Regionalnego Centrum Oświatowo – Sportowego w Dobczycach, ul. Szkolna 43

10.00 – 11.45 – zgłoszenia do Rajdu, pobieranie numerów, bloczków na posiłek, mapek
12.00 – Stadion przy RCOS – start Rodzinnego Rajdu Rowerowego na wszystkie trasy (MAXI, MIDI, MINI1, MINI2)
13.00 – 15.00 – przyjazd do mety przy Regionalnym Centrum Oświatowo – Sportowym
13.00 – 15.00 – posiłek, festyn sportowy, występy, konkursy, gry, nagrody dla uczestników
14.15 – 14.45 – zapisy do zawodów dla dzieci
15.00 – start do zawodów dzieci – przy Centrum
15.30 – dekoracja wszystkich uczestników zawodów dla dzieci
16.00 – zakończenie imprezy

Opis tras
Trasa MAXI (29 km):
Trasa górzysta, 1 km po drodze gruntowej: Dobczyce RCOS – Skrzynka – Stadniki – Mierzeń – Gruszów – Kawec – Komorniki – Raciechowice – Kornatka – Brzezowa – Dobczyce RCOS

Trasa MIDI (22 km):
Trasa górzysta, 1 km po drodze gruntowej: Dobczyce RCOS – Skrzynka – Stadniki – Mierzeń – Raciechowice – Kornatka – Brzezowa – Dobczyce RCOS Dobczyce RCOS – Niezdów – Dobczyce RCOS

Trasa MINI-1 – płaska (5 km)
Dobczyce RCOS – Niezdów – Dobczyce RCOS

Trasa MINI-2 – górska (10 km)
Dobczyce RCOS – Skrzynka – Stadniki – Skrzynka – Dobczyce RCOS

 

Komentarze