7 maja 10:00 - 12:00

Debata: "Myślenicki dialog-razem przeciw hejtowi"

  • 7 maja 10:00 - 12:00

We wtorek 7 maja o godz. 10,00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, rozpoczyna się debata z udziałem młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych z Gminy Myślenice.

Tym razem to młodzież będzie pytała ekspertów – jak sobie radzić z hejtem mową nienawiści, idącej w ślad za nią agresji, wrogości, cyberprzemocy czy szkolnego prześladowania.

Debata ma być wzajemną edukacją, gdzie młodzież szkolna będzie rozmawiać z dorosłymi o problemach, które rozbijają nasze więzi społeczne, zmieniają nasze zachowanie, powodują strach i często psują relacje między ludźmi. Prawo jest ważnym regulatorem życia społecznego ale równie ważne są działania na innych poziomach np. na poziomie edukacji i profilaktyki również tej poza murami szkoły.

Dlatego do udziału w debacie zaproszony został nie tylko prawnik, policjanci przedstawiciele świata kultury, sportu, pedagogiki, psychologii ale również raper, działacz społeczny, założyciel Fundacji Drużyny Mistrzów. Liderem Fundacji Drużyny Mistrzów jest Roman Boski prowadzący warsztaty polegające na promocji poprzez muzykę hiphop pozytywnych postaw rozwoju poprzez sport i pasję oraz przeciwdziałaniu wszelakim uzależnieniom na które narażeni są młodzi ludzie.

- Mamy taką nadzieję, że ta debata mobilizująco wpłynie na naszą młodzież i pobudzi nasze społeczeństwo do sprzeciwienia się hejtowi. Będzie to również dobra okazja do zastanawiania się i spowodowania, aby w przyszłości rezygnować z używania języka pogardy, szydzenia na rzecz języka, w którym jest miejsce na szacunek dla drugiego człowieka, bez epitetów i wulgaryzmów. RAZEM PRZECIW HEJTOWI - DAJMY MŁODYM SIŁĘ – przekonuje Tomasz Burkat. 

 

 

 

Komentarze