6 października 9:00 - 18:00

Pierwsza edycja biegu BulletRun

  • 6 października 9:00 - 18:00

6 października w Myślenicach odbędzie się pierwsza edycja biegu przeszkodowego BulletRun, który tworzy Paweł Sala – do niedawna szef Runmageddonu Beskidy.

Impreza będzie miała militarny charakter, co podkreśli m.in. obowiązkowe oddawanie strzałów z broni sportowej na profesjonalnej strzelnicy. W wojskowym klimacie utrzymane będą również oficjalne koszulki biegu w kolorze khaki, a także medale w kształcie strzeleckiej tarczy, które uczestnicy otrzymają na mecie.

- Siła, szybkość, koncentracja i celność – to właśnie elementy, które dokładnie sprawdzimy podczas BulletRun. – wylicza Paweł Sala. – Pierwsze dwie sprawności odnoszą się do trasy, na której na uczestników czekać będzie wiele ciekawych przeszkód, a o dwóch kolejnych warto pamiętać wchodząc do strzelnicy sportowej. Właśnie tam będzie można wiele zyskać lub wszystko stracić. Ale to właśnie różni BulletRun od innych biegów przeszkodowych – podkreśla szef biegu.

Beskidy czekają na twardzieli
Trasy biegów BulletRun będą przebiegać przez odcinki terenowe, wodne jak i górzyste. Na trasie zawodnicy będą mieć do pokonania przeszkody, o różnym stopniu trudności. – Nie miałem żadnych wątpliwości, że ta impreza musi odbyć się w Myślenicach. Tutaj są najlepsze warunki do organizacji biegów tego typu. Górzyste, wymagające beskidzkie szlaki umożliwiają wytyczenie epickich tras, które zapewniają uczestnikom niesamowite wrażenia. Poza tym w Myślenicach jest doskonała infrastruktura oraz profesjonalna strzelnica, która jest kluczowa dla organizacji naszej imprezy. – tłumaczy Paweł Sala.

Dla kogo BulletRun?
BulletRun oferuje biegi w 3 formułach. Dla najmniej zaprawionych w biegach przeszkodowych najlepsza będzie wersja „Sporty”, czyli bieg na dystansie 3 km z co najmniej 10 przeszkodami. Osoby, które już wiedzą, czym są biegi z przeszkodami powinny wybrać wersję “Military”, czyli średni dystans o długości 10 km z co najmniej 20 przeszkód – dla osób. Specjalnie dla najtwardszych zawodników organizatorzy stworzyli formułę “Combat”. Czekać będzie na nich bardzo wymagająca trasa w Beskidach o długości 25 km najeżona 30 trudnymi techniczno-siłowymi przeszkodami.

Komentarze