17 września 8:00 - 14:00

,,Ojcowie Niepodległości” - wystawa IPN w szkole Osińskich

  • 17 września 8:00 - 14:00

,,Ojcowie Niepodległości” to tytuł wystawy, którą mogą oglądać mieszkańcy Myślenic w dniach od 10 – 20 września w szkole Osińskich przy ul. K. Wielkiego 53. Autorem wystawy ,,Ojcowie Niepodległości” jest oddział IPN w Szczecinie.

Ekspozycja jest jednym z przedsięwzięć, które Instytut Pamięci Narodowej podejmuje w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ekspozycja prezentuje liderów walki o niepodległość i budowniczych polskiej państwowości: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego, którzy pomimo różnych poglądów politycznych, potrafili zjednoczyć się wokół jednego nadrzędnego celu, jakim była niepodległość naszego kraju.

Na wystawę składają się ponad 2-metrowe plansze prezentujące sylwetki wybitnych mężów stanu wraz z ich biogramami w języku polskim i angielskim. Ekspozycja zawiera również kalendarium najistotniejszych wydarzeń w procesie odradzania się państwa polskiego oraz kopie najważniejszych dokumentów związanych z listopadem 1918 roku.

Wystawa ta będzie krążyć do końca 2018 roku po całej Polsce. Przez najbliższe dwa tygodnie dostępna jest w hallu głównym szkoły Państwa Teresy i Andrzeja Osińskich. Serdecznie zapraszamy zorganizowane grupy ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do odwiedzania wystawy w dniach 10 – 20 września.

Komentarze