10 grudnia 9:00 - 12:00

XIX Konkurs szopek tradycyjnych i krakowskich - zgłaszanie prac do I i II etapu

  • 10 grudnia 9:00 - 12:00

Pełny regulamin do pobrania ze strony organizatora konkursu.

Etap I Konkursu

Pierwszy etap zostanie przeprowadzony na szczeblu danej gminy obszaru Turystycznej Podkowy, z której najlepsze prace (maksymalnie 20 z danej gminy) zostaną nadesłane do drugiego etapu.

Każda z gmin może wyznaczyć i ufundować nagrody, które mogą zostać wręczone przez przedstawiciela gminy podczas rozdania nagród w finale konkursu.

Pierwszy etap zostanie rozstrzygnięty do 10 grudnia 2019 r.

Prace spoza obszaru LGD Turystyczna Podkowa, opisane zgodnie z kartą opisu, należy złożyć do Starego Kościoła w Sieprawiu w terminie do 11 grudnia 2019 r.

Etap II Konkursu

Do drugiego etapu prace należy złożyć w dniu 11 grudnia 2019 r. w godzinach od 9:00 do 15.00 w Starym Kościele w Sieprawiu po wcześniejszym kontakcie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Sieprawiu lub pod numerami telefonu: 504 170 216, 508 325 733.

Impreza jest organizowana przez duszpasterstwo dzieci i młodzieży dekanatu Mogilany, parafię rzymskokatolicką św. Michała Archanioła w Sieprawiu, urząd gminy Siepraw oraz stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania - Turystyczna Podkowa. Obecnie obejmuje cały dekanat Mogilany oraz siedem gmin powiatu myślenickiego, które wchodzą w skład Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Turystyczna Podkowa (Siepraw, Dobczyce, Raciechowice, Wiśniowa, Pcim, Lubień i Tokarnia).

Konkurs ma już kilkunastoletnią tradycję i cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Co roku jest zgłaszanych około 1000 szopek, z czego 200 trafia do ścisłego finału.

Konkurs jest dwuetapowy - pierwszy etap zostanie rozstrzygnięty na szczeblu gminnym, a najlepsze prace przejdą do finału. Wręczenie nagród odbędzie się 12 stycznia 2020 roku w Starym Kościele w Sieprawiu.

Komentarze