12 stycznia 7:00 - 20:15

28. Finał WOŚP w Myślenicach

  • 12 stycznia 7:00 - 20:15

Z każdym rokiem o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mówi się coraz wcześniej. Orkiestra zagra 12 stycznia, ale już wiadomo z myślenickiego sztabu WOŚP z puszkami wyjdzie 170 wolontariuszy

Kolejny, bo 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. W Myślenicach Orkiestra zagra po raz 21, a z myślenickiego sztabu WOŚP na ulice i miejscowości powiatu z puszkami wyjdzie 170 wolontariuszy. Najmłodsza z nich ma 4 miesiące, a najstarszy 67 lat.

W 2020 roku WOŚP będzie zbierał pieniądze „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

- Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia – zapowiadają organizatorzy.

Jak przekonują; aby operacje były skuteczne i bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej. Należą do nich: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C zestawy endoskopowe.

Myślenicki sztab WOŚP na facebooku 

Wydarzenie na facebooku

Komentarze