18 stycznia 8:00 - 18:00

Zbiórka przedmiotów dla bezdomnych

  • 18 stycznia 8:00 - 18:00

Drużyna wędrownicza harcerzy z Hufca ZHP Myślenice włączyła się w akcję pomocy bezdomnym.

- Bierzemy udział w krakowskiej inicjatywie „Zupa na Plantach” i w związku z nią organizujemy zbiórkę ubrań dla potrzebujących. Zdajemy sobie sprawę, że jeśli chcemy, by zbiórka osiągnęła zamierzony cel, potrzebujemy pomocy naprawdę dużej ilości ludzi. Dlatego chcieliśmy poprosić Państwa o umieszczenie artykułu z krótką informacją o naszej inicjatywie. Wierzymy, że nawet taka niewielka pomoc, jaką zaoferuje każdy z nas, pomoże przetrwać zimę tym najbiedniejszym - mówi Magdalena Kurek z myślenickiego hufca.

Miejsce: budynek Sokoła (ul. Henryka Jordana 3) w Myślenicach, wejście boczne, tj. od strony lodowiska

Termin: 7-18 stycznia (bez niedzieli) w godzinach 16:00-19:00

Zbieramy*:

- buty w rozmiarze 42, 45-47

- kurtki

- śpiwory/koce

- bielizna męska/kalesony

- czapki, rękawiczki

- plecaki

*Zanim spakujesz dary, posegreguj je, np. rodzajem, płcią. Sprawdź, czy nie są uszkodzone, nie mają zepsutych zamków lub dziur i czy nie są brudne. Takich rzeczy nie przyjmiemy i będziesz musiał/a je zabrać z powrotem.

Fundacja Zupa jest organizacją non-profit, istnieje od października 2018 roku. Jej założycielami były osoby zaangażowane w inicjatywę Zupa na Plantach, mającą na celu coniedzielne spotkania z bezdomnymi. Akcja „Magazyn Ciepła”, w którą angażują się harcerze zbiera ubrania, by pomóc bezdomnym przetrwać zimę.

Komentarze