31 maja 9:30 - 18:00

Rodzinny Mini Festiwal Biegowy ,,O złotą kózkę”

  • 31 maja 9:30 - 18:00

Rodzinny Mini Festiwal Biegowy ,,O złotą kózkę” to najbardziej rozbiegane wydarzenie oraz wielkie święto dobrej zabawy i radości dla całych rodzin. Żadnego miłośnika biegania, Nordic Walking i przede wszystkim - RUCHU nie może zabraknąć 31 maja w Dobczycach.

Podczas czwartej edycji wydarzenia nie zabraknie atrakcji i dla najmłodszych i dla bardziej doświadczonych biegaczy. Rozbiegane Dobczyce szykują dla uczestników mnóstwo atrakcji- takich, które już znają i takich, których nikt się nie spodziewa. Głównym celem wydarzenia jest w końcu dobra zabawa i spędzenie aktywnej niedzieli w gronie rodziny.

Organizatorzy wydarzenia przewidzieli w Festiwalu trzy kategorie, aby każdy odnalazł dla siebie coś odpowiedniego. Dzieci w wieku od 5 do 13 lat mogą zmierzyć się na krótszych dystansach, pokonując trasy od 100 do 500 m (w zależności od wieku). Wyjątkowością biegów dla dzieci jest to, że dzieci będę biegały wraz ze swoim rówieśnikami rocznikowymi. Bieg Główny to coś dla tych szybkich zawodników, którzy chcą spróbować swoich sił na szybkiej, pięciokilometrowej trasie, ale też dla tych, którzy chcą podjąć wyzwanie i spróbować sił – być może pierwszy raz – startując w zawodach. A 5 kilometrów w kategorii Nordic Walking to propozycja dla wszystkich, którzy pokochali spacery z kijami.

Najważniejsze jest jednak to, że Rodzinny Mini Festiwal Biegowy to „gra”, w której nie ma przegranych. Każdy, kto przekroczy linię mety jest zwycięzcą i czuje, że wykonał coś niemożliwego, osiągając swój wymarzony cel. Nie jest najważniejsze to, na którym miejscu ukończy się bieg, ale to że podjęło się wyzwanie i próbę. To właśnie dlatego każdy z zawodników po przekroczeniu linii mety otrzymuje piękny, pamiątkowy medal. W każdej z kategorii wiekowej, kategorii Nordic Walking oraz kategorii mieszkańców Gminy Dobczyce zostaną też nagrodzone cztery najszybsze osoby podczas uroczystej dekoracji.

Zapisy na wydarzenie już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona, dlatego nie warto zwlekać do ostatniej chwili z zapisem. Niższe opłaty startowe obowiązują do 31 marca, później cena ta będzie wzrastać. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia można znaleźć na stronie grupy Rozbiegane Dobczyce rozbiegane.dobczyce.pl.

Organizatorami wydarzenia jest stowarzyszenie Rozbiegane Dobczyce - grupa pełna pasji i biegowej motywacji z pomocą stowarzyszenia KAT Dobczyce. Członkowie grupy doskonale znają potrzeby biegaczy, dlatego z pewnością dołożą wszelkich starań, żeby Festiwal dopracowany był

w najdrobniejszych szczegółach. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko zaprosić do rozbieganych Dobczyc.

 

Komentarze