19 marca 18:00 - 20:00

Za burtą pytań: Kim jest kobieta niezależna? Równouprawnienie to fakt czy mit? WYDARZENIE ODWOŁANE

  • Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
    Piłsudskiego 20
  • 19 marca 18:00 - 20:00
  • wstęp bezpłatny

WYDARZENIE ODWOŁANE

Kim jest kobieta niezależna? Równouprawnienie to fakt czy mit? Czy współczesna kobiecość zagraża męskości, a feministki są potrzebne światu? Jak wygląda dostępność antykoncepcji w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać będą uczestnicy panelu dyskusyjnego z cyklu #ZaBurtąPytań organizowanego przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Według danych Eurostatu kobiety w państwach Unii Europejskiej zarabiają średnio o 16 proc. mniej niż mężczyźni. Co trzecia kobieta w UE doświadczyła przemocy fizycznej lub seksualnej. Czy to się zmieni w najbliższym czasie?

Dyskusja o niezależności kobiet ciągnie się od co najmniej stu lat. Część kobiet domaga się równego traktowania, tego samego wynagrodzenia co mężczyźni na danym stanowisku czy przezwyciężenia seksualnego stereotypu płci. Widać to także w Polsce – kobiety coraz wyraźniej artykułują niezadowolenie, organizując ogólnokrajowe protesty i przedstawiając swoje stanowisko publicznie. Czy mają rację?

- W miesiącu Międzynarodowego Dnia Kobiet zapraszam na dyskusję o kobietach w ramach cyklu #ZaBurtąPytań. Gościem panelu będzie dr Małgorzata Majewska z Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalistka ds. komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stała komentatorka Dzień Dobry TVN, felietonistka czasopisma „Miasto Kobiet”, biegaczka - zapowiada prowadzący Adrian Burtan.

Spotkanie odbędzie się 19 marca 2020 r. (czwartek) o godz. 18:00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Wstęp wolny!

#ZaBurtąPytań to cykl społeczno-kulturalnych spotkań prowadzonych przez dziennikarza i blogera Adriana Burtana. Podczas dyskusji poruszane są ważne i kontrowersyjne tematy społeczne, o których na co dzień dyskutujemy nie tylko przy rodzinnym obiedzie.

Komentarze