15 maja 19:00 - 23:55

Noc Muzeów i Galerii online 2020

  • 15 maja 19:00 - 23:55

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu w ramach cyklu wydarzeń pod nazwą Myślenicki Ośrodek Domowej Kultury. Cyfrowa odsłona MOKiS zaprasza na obchody Europejskiej Nocy Muzeów i Galerii online 2020.

Obchody obejmują programowo dwa dni. W piątek 15 maja od godziny 19 na profilu MOKiS co godzinę będą udostępniane fotocasty autorstwa Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto.

Artysta współpracuje z mrówkami

Natomiast w sobotę 16 maja również o godz. 19.00 na facebooku, gdzie będzie można wziąć udział w spotkaniu na żywo z artystą wizualnym Jakubem Mateją (Jakub Marcel).

To artysta, którego działania osadzone są na styku natury, sztuki i biznesu. Poznacie Państwo prace, które rozpięte są pomiędzy Lasami Amazonii i dobrze znanej Myśleniczanom Góry Chełm. Podczas spotkanie będzie się można dowiedzieć m.in. czy artysta może współpracować twórczo z mrówkami i odkryć niezwykłą Naturę Kuby. Rozmowa będzie miała charakter interaktywny, a słuchacze będą mogli na czacie zadawać pytania i komentować spotkanie.

Artystyczna domówka

Zaraz po spotkaniu odbędzie się jedyna w swoim rodzaju artystyczna domówka, którą poprowadzi gość. Będzie to muzyczne spotkanie z naturą Kuby. W sobotę nasze mieszkania i domy zamienią się nie tylko w galerię, ale także muzyczne kluby z sztuką w tle.

Link do spotkanie dostępny będzie już w piątek 15 maja w treści wydarzenia i na profilu MOKiS na FB.

Jakub Mateja, absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, autor wielu interdyscyplinarnych projektów artystycznych, performer. Stypendysta Rektora ASP.

Jego prace były pokazywane podczas różnych festiwali oraz licznych wystaw. Między innymi : "Terarium", Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie (podczas Krakowskiego Festiwalu Nauki); Instalacja audio/video w ramach Międzynarodowego festiwalu Audio Art 2014, a także KRAKERS - Cracow Gallery Weekend; Wystawa Fotografii w Małopolskim Ośrodku Sztuki; Instalacja podczas Sziget Festiwal - A FAL/The Wall project w Budapeszcie; "W Maliny" w 2015 roku w ramach Festiwalu Photo Fringe w Myślenicach; Współtwórca projektu performatywnego Corespondecess & Interventions w Budapeszcie.

Komentarze