6 czerwca 15:00 - 20:00

Kino Muza wraca do gry! Przed nami weekend otwarcia

  • 6 czerwca 15:00 - 20:00

W sobotę 6 czerwca swoją działalność po ponad dwóch miesiącach wznowi Kino Muza w Myślenicach. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu dołożył wszelkich starań, żeby zachować standardy bezpieczeństwa, a widzowie bez obaw mogli skorzystać z oferty kina. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć m.in. filmy: Na przód, Tam gdzieś musi być niebo i Kwiaty miłości.

Wspólnym mianownikiem decyzji o otwarciu jest jednak troska nie tylko o repertuar, ale przede wszystkim o zapewnienie odpowiednich warunków bezpieczeństwa na ponownie przyjęcie widzów. Sala kina Muza przy nowym reżimie sanitarnym może pomieścić na jednym seansie do 60 osób. Kino podczas każdego z wyświetleń będzie podzielone na sektory, a widzowie będą mogli zająć co drugi fotel.

- Będziemy grać trzy seanse w ciągu dnia. Pierwszy dla dzieci, a dwa kolejne dla widza dorosłego. Dzięki podziale na 3 strefy widzowie będą zajmować wyłącznie nie używane wcześniej fotele. Liczymy na to, że w takim układzie zadbamy maksymalnie o zachowanie dystansu. Oczywiście rekomendujemy zasłanianie ust i nosa, tak by jeszcze zminimalizować ewentualne ryzyko – wyjaśnia Piotr Szewczyk, dyrektor MOKiS.

Na pewno będzie to wyjątkowe doświadczenie. Pomimo nowych warunków, do których będziemy musieli się przystosować, to na Kino Muza można spoglądać jak na bezpieczne miejsce. Na widowni jest blisko 400 foteli, a udostępnionych będzie każdorazowo tylko 60.

Jakie filmy zobaczymy?

Otwarcie kin to jedno, ale pojawia się też kwestia kalendarza i ciekawego repertuaru.

W weekend otwarcia proponujemy optymistyczne kino. Dla dzieci i młodzieży („Naprzód” – Disneyowska produkcja o dwóch nastoletnich braciach elfach, którzy postanawiają zbadać, czy magia wciąż istnieje) oraz dwie produkcje dla dorosłych: „Tam gdzieś musi być niebo” - międzynarodowy film komediowy i „Kwiaty Miłości” – miłosną historię musicalową.

Co tydzień będą się pojawiać trzy nowe filmy w repertuarze. A w kolejnych dniach czerwca do kalendarza Kina Muza dojdą zarówno stałe elementy – jak Dokumentalne Czwartki, ale co ważne wiele nowych inicjatyw - Babski Wtorek, Akcja Odlećmy w kosmos, czy sobota z Marvelem. Szczegóły niebawem na facebooku Kina Muza.

W czerwcu bilety na każdy pokaz będą kosztować 15 zł.

Komentarze