25 czerwca 18:00 - 19:00

Egzamin z życia. Debata online o polskim systemie edukacji z Nauczycielką Roku

  • 25 czerwca 18:00 - 19:00

Czy kończąc szkołę jestem przygotowany do życia? W czwartek w ramach cyklu #ZaBurtąPytań odbędzie się debata o szkole i edukacji z udziałem Zyty Czechowskiej, Nauczycielki Roku 2019.

Czy szkoła potrafi rzetelnie przygotować do życia zawodowego i funkcjonowania w społeczeństwie? Czy warto uczyć się wszystkich przedmiotów? Czy autorytet i prestiż nauczyciela uległ osłabieniu? Między innymi o tych kwestiach przyjdzie nam dyskutować podczas czwartkowej debaty z cyklu #ZaBurtąPytań, organizowanej przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Polski system edukacji, pozycja nauczycieli i metody nauczania stosowane w szkole od lat są obiektem żywych dyskusji. Ostatnio sporo rozmów toczyło się wokół nauczania zdalnego, z którym większość dzieci, młodzieży i rodziców zetknęła się po raz pierwszy. Czy zdaliśmy ten egzamin?

Gościem spotkania „Czy polska szkoła zdaje egzamin życia?” będzie Zyta Czechowska, Nauczycielka Roku 2019, terapeutka, nauczycielka w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku, wielbicielka technologii w nauczaniu, która jako jedna z pierwszych nauczycieli w Polsce wprowadziła tablety na zajęciach.

Tradycyjnie podczas debaty to widzowie będą mogli zabrać głos, zadając pytanie lub dzieląc się własnymi doświadczeniami ze szkolnych ław lub przeżyciami swoich dzieci i młodzieży. Spotkanie odbędzie się w czwartek 25 czerwca o godz. 18:00 w formie transmisji na żywo na profilu YouTube Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu:

#ZaBurtąPytań to cykl społeczno-kulturalnych spotkań w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu prowadzonych przez dziennikarza i blogera Adriana Burtana. Podczas dyskusji poruszane są ważne i kontrowersyjne tematy społeczne, o których na co dzień dyskutujemy nie tylko przy rodzinnym obiedzie.

Komentarze