23 sierpnia 11:00 - 15:00

Maraton Rowerowy Cyklokarpaty: Bezpłatne zawody rowerowe dla dzieci na Zarabiu

  • Myślenice
    Zarabie, Górny JAz
  • 23 sierpnia 11:00 - 15:00

W najbliższą niedzielę na Zarabiu odbywać się będzie Maraton Rowerowy Cyklokarpaty, podczas którego zorganizowane zostaną również bezpłatne zawody rowerowe Cyklokarpaty Kids Race.

Maratony Rowerowe Cyklokarpaty to ogólnopolska impreza rowerowa dla amatorów, która w Myślenicach odbywa się już po raz drugi. Trasy maratonu rowerowego prowadzą głównie terenami leśnymi Nadleśnictwa Myślenice i mają od 16 do blisko 50 kilometrów długości. 

Start maratonu odbędzie się w dwóch grupach o godzinie 11:00 i 11:30 z Zarabia ulicą Parkową, a do uczestników można dołączyć zgłaszając się poprzez stronę.

Do godziny 11:45 w niedzielę przyjmowane będą zgłoszenia dzieci do bezpłatnych zawodów rowerowych Cyklokarpaty Kids Race, które odbywać się będą od godziny 12:00 na plaży trawiastej na Zarabiu. Zawody zostaną przeprowadzone w kategoriach wiekowych:

* urodzeni w 2015 roku i później – oddzielnie chłopcy i dziewczynki

* urodzeni w roku 2014 – oddzielnie chłopcy i dziewczynki

* urodzeni w latach 2012 – 2013 – oddzielnie chłopcy i dziewczynki

* urodzeni w latach 2010 – 2011 – oddzielnie chłopcy i dziewczynki

* urodzeni w latach 2007 – 2009 – oddzielnie chłopcy i dziewczynki

Trasy zawodów dostosowane będą do wieku Uczestników i w całości prowadzić będą w zasięgu wzroku Rodziców na plaży trawiastej bez przekraczania dróg. Każde dziecko biorące udział w zawodach otrzyma podczas dekoracji zaplanowanej na godzinę 14:30.

Uczestniczyć w zawodach można na dowolnym rowerze – również biegowym i z dodatkowymi kołami. Każde dziecko obowiązkowo musi posiadać założony kask.

Maraton Rowerowy Cyklokarpaty w Myślenicach współfinansowany jest ze środków Miasta i Gminy Myślenice. Projekt Bezpłatne Zawody Rowerowe Cyklokarpaty Kids Race realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Komentarze