8 czerwca 17:30 - 20:00

Dobczyce: "Łączy nas Charstek". Jak było? Jak jest? Jak może być?

  • 8 czerwca 17:30 - 20:00

Pięcioma głosami „za” i dziewięcioma „przeciw”, radni gminy i miasta Dobczyce odrzucili rezolucję, mówiącą o odstąpieniu od realizacji na terenie Charstka elektrowni fotowoltaicznej. Czy i kiedy powstanie taka inwestycja? Na razie nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ale po tych decyzjach i wcześniejszych protestach m.in. pod oknami burmistrza, mieszkańcy uważniej patrzą na ręce samorządowców o czym piszemy w artykule "Elektrownia fotowoltaiczna zamiast parku?"

W ostatnich latach dyskusja na temat Dobczyc dotyczyła głównie możliwości otwarcia zalewu, który miał poszerzyć ofertę turystyczną „królewskiego miasta”, jak często tę miejscowość nazywają politycy. Obecnie końca dobiegają prace związane z budową kładki, łączącej wzgórze zamkowe z koroną zapory, skąd można podziwiać nie tylko taflę jeziora, ale też roztaczającą się poniżej panoramę miasta.

Dobczyce: "Łączy nas Charstek". Jak było? Jak jest? Jak może być?

Warsztat z udziałem organizacji pozarządowych z terenu gminy Dobczyce odbędzie się 8 czerwca o godz. 17.30 w Hotelu Dobczyce (ul. Jałowcowa 30) pod hasłem "Warsztat pozytywny: Łączy nas Charstek. Jak było? Jak jest? Jak może być?".

 

Komentarze