26 września 9:00 - 18:00

Dobczyce: I Festiwal Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale

  • 26 września 9:00 - 18:00

Podczas tegorocznego festiwalu, który odbędzie się w Regionalnym Centrum Oświatowo Sportowym w Dobczycach (ul. Szkolna 43) na scenie konkursowej zaprezentuje się łącznie 18 orkiestr dętych z pięciu powiatów: myślenickiego, bocheńskiego, wielickiego, krakowskiego, suskiego i wadowickiego.

Zespoły od godziny 9 rano będą prezentowały repertuar konkursowy, który oceniać będą specjaliści w obszarze orkiestr dętych. Zobacz pełną listę zespołów zakwalifikowanych do festiwalu.

Największa Parada Orkiestr w Małopolsce

W ramach festiwalu organizatorzy zapraszają mieszkańców powiatów myślenickiego nie tylko na widownię RCOS’u w Dobczycach, ale także do podziwiania orkiestr podczas Największej Parady Orkiestr ulicami Dobczyc. Parada Orkiestr wyruszy o godz. 13:30 z ul. Wąskiej (obok hotelu Podzamcze) i kolejno przejdzie ulicami: Rynek, Jagiellońska, Witosa do budynku RCOS’u (w przypadku niepogody parada się nie odbędzie). W związku z paradą mogą wystąpić utrudnienia w ruchu (na ww. trasie) w dniu 26 września 2021r. w godz. 13:30-14:30 Organizatorzy serdecznie przepraszają za utrudnienia z tym związane.

Ponad 20 tysięcy złotych w puli nagród!

Wszystkie orkiestry biorące udział w festiwalu otrzymają nagrody pieniężne za udział, a dodatkowo najlepsze zespoły dodatkowe nagrody pieniężne i rzeczowe. Fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Myślenicach oraz Partner Festiwalu firma Gama Witczak.

Organizatorem Festiwalu jest Starostwo Powiatowe w Myślenicach, a głównym Partnerem - Gmina i Miasto Dobczyce. Wspierają nas Partnerzy: MGOKiS Dobczyce, ZPiT Dobczyce, Malta Służba Medyczna oddział Myślenice.

Patroni Medialni Festiwalu: Radio Kraków, miasto-info.pl, kmy.pl, miesięcznik Miasta i Gminy Dobczyce TAPETA.

Festiwal odbędzie się pod Honorowym Patronatem Józefa Tomala Starosty Powiatu Myślenickiego oraz Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce Tomasza Susia.

Komentarze