30 września 19:00 - 20:00

Rusza nowy sezon rozmów „Za Burtą Pytań”: Rozpocznie go dyskusja o kryzysie klimatycznym

  • 30 września 19:00 - 20:00

Pierwszy odcinek dotyczyć będzie kryzysu klimatycznego, a w planach jest rozmowa o drożyźnie w sklepach i… nieco kontrowersji. - Nie zabraknie ciekawych tematów i gości – mówi pomysłodawca projektu Adrian Burtan.

Podcast „Za Burtą Pytań” jest nagrywany od lutego 2020 r. Dotychczas wyemitowano 17 rozmów, a wśród gości znaleźli się naukowcy, praktycy, pasjonaci czy dziennikarze. Wszystkie odcinki znajdują się tutaj. Współorganizatorem projektu jest Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Co miesiąc do odcinka zapraszany jest jeden gość, z którym poruszany jest konkretny temat społeczny. Podcast cieszy się zainteresowaniem internautów, którzy nie tylko oglądają kolejne odcinki, ale też włączają się w dyskusję w czasie rozmów.

„Za Burtą Pytań” w tym roku zgarnął też trzy nagrody: Nagrodę Młodych Dziennikarzy im Bartka Zdunka, nagrodę w Plebiscycie Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej „Osobowość Roku” oraz nagrodę Wójta Gminy Lubień z dziedziny kultury. Wraz z nastaniem drugiego sezonu podcast zyskał nowe logo oraz stronę na Facebooku, którą można odwiedzić na facebooku.

Drugi sezon podcastów rozpocznie dyskusja o kryzysie klimatycznym

Dużo mówi się o katastrofie klimatycznej, mało jednak o tym, czym tak naprawdę jest i jak wpłynie na jakość naszego życia za 20-30 lat, nasze zarobki czy zdrowie. Zwłaszcza, że pewne zmiany są już nieodwracalne.

- Wielu ludzi zastanawia się, czym jest ta mityczna katastrofa klimatyczna. Których produktów zabraknie w sklepach i czy czeka nas walka o zasoby. W ramach pierwszego odcinka chciałbym o tym porozmawiać szczerze i bez ogródek. Bo temat jest poważny – mówi pomysłodawca i prowadzący podcastu Adrian Burtan.

O globalnym ociepleniu, jego skutkach i perspektywach na przyszłość w kontekście zmian klimatu prowadzący Adrian Burtan porozmawia z Marcinem Rychlakiem, ekonomistą specjalizującym się w ekonomii środowiska i zasobów naturalnych oraz współprowadzącym popularny program ekonomiczny na YouTube „Stać mnie” (wspólnie z Michałem Włodarczykiem, który gościł w podcaście w listopadzie ubiegłego roku).

Podcast na żywo wyemitowany zostanie 30 września (czwartek) o godz. 19:00. Rozmowę online będzie można śledzić na profilu YouTube Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu:

 

 

Tradycyjnie będzie możliwość zadawania pytań.

- W następnych miesiącach nie zabraknie ciekawych tematów i gości. Już teraz mogę zdradzić, że jeszcze w tym roku czeka nas dyskusja o inflacji i coraz wyższych cenach w sklepach. Poza tym planuję też nieco kontrowersyjne tematy – mówi pomysłodawca i prowadzący podcastu Adrian Burtan.

#ZaBurtąPytań to podcast społeczny prowadzony przez dziennikarza i blogera Adriana Burtana. Podczas dyskusji z gośćmi poruszane są ważne i kontrowersyjne tematy społeczne, o których na co dzień dyskutujemy nie tylko przy rodzinnym obiedzie. Projekt jest współorganizowany przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Komentarze