10 października 12:00 - 15:00

Bieg na 100-lecie Dalinu Myślenice

  • 10 października 12:00 - 15:00

10 kilometrów na 100-lecie Klubu Sportowego Dalin Myślenice. Biegacze uczczą jubileusz klubu. Sport w Myślenicach ma swoją długoletnią tradycję, jego początki datuje się na lata dwudzieste ubiegłego stulecia. Już wtedy, na trawiastych błoniach, jak je wtedy nazywano, obok tartaku pana Hołuja, młodzi myśleniczanie rozgrywali między sobą pierwsze mecze piłkarskie.

Od tamtego czasu mija równe 100 lat, w ciągu których po murawie boiska przebiegło setki piłkarzy, a z trybun słychać było oklaski tysięcy Myśleniczan i gości. Dalin Myślenice nierozerwalnie wpisał się w historię miasta i okolic dostarczając sportowych emocji kolejnym pokoleniom.

By uczcić ten jubileusz organizatorzy planują początkiem października cykl imprez, na które zaproszeni będą mieszkańcy Myślenic i okolic.

Szczególnym wydarzeniem będzie bieg – „Biegaj z Dalinem”, czyli 10 km na 100-lecie Klubu Sportowego Dalin Myślenice, który odbędzie się 10 października 2021 roku. Start i meta zlokalizowane będą na stadionie Dalinu, a trasa prowadzi przez ulice Zarabia – ul. Parkową w stronę Małpiego Gaju i ul. Zdrojową w stronę Osieczan. Dla najszybszych biegaczy przewidziane są nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkowy medal oraz wyjątkową koszulkę.

Zapraszamy wszystkich biegaczy zawodowców i amatorów do wspólnego sportowego świętowania. Zapisy na bieg dostępne są na stronie klubu.

Komentarze