27 października 19:00 - 20:00

Debata: Uchodźcy na granicy. Co spowodują masowe migracje?

  • 27 października 19:00 - 20:00

Dziennikarze Anna Mikulska i Bartosz Rumieńczyk zajmujący się prawami człowieka i problemami migracyjnymi będą kolejnymi goścmi podcastu "Za Burtą Pytań". Podyskutują o kryzysie na granicy polsko-białoruskiej i swoich dowiadczeniach w pracy w różnych krajach świata.

Od tygodni na granicy polsko-białoruskiej koczuje grupa migrantów z różnych państw, którzy chcą dostać się do Polski. Granica blokowana jest przez Straż Graniczną, która codziennie informuje o kolejnych przypadkach nielegalnych prób przedostawania się do kraju.

Co w ogóle oznacza dziś słowo „uchodźca”? Jak ich traktować – jako uciekinierów, którym trzeba pomóc, czy jako realne zagrożenie dla bezpieczeństwa? O migracjach, uchodźcach i społecznych skutkach konfliktów w państwach (także dla Polski) porozmawiamy w ramach kolejnego odcinka podcastu #ZaBurtąPytań.

Anna Mikulska - dziennikarka i reporterka, z wykształcenia antropolożka kultury. Pisze o migracjach i prawach człowieka. Zbierała materiały m.in. na Białorusi, w Hiszpanii, na Lampedusie i w irackim Kurdystanie.

Bartosz Rumieńczyk – dziennikarz zajmujący się prawami człowieka, migracjami i uchodźstwem, autor reportaży z Libanu, Somalii, Ugandy czy irackiego Kurdystanu. Przez pięć lat związany z redakcją Onetu, obecnie niezależny. Publikuje na łamach „Tygodnika Powszechnego”, "Przeglądu", czy OKO.Press.

Transmisja z podcastu odbędzie się 27 października (środa) o godz. 19:00 na profilu YouTube Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu: 

ZaBurtąPytań to podcast społeczny prowadzony przez dziennikarza i blogera Adriana Burtana. Podczas dyskusji z gośćmi poruszane są ważne i kontrowersyjne tematy społeczne, o których na co dzień dyskutujemy nie tylko przy rodzinnym obiedzie. Projekt jest współorganizowany przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Komentarze