5 listopada 18:00 - 19:00

Spotkanie z autorką wystawy „Jezus Chrystus Król“ Marią Bieńkowską-Kopczyńską „Pestką“.

  • 5 listopada 18:00 - 19:00

Spotkanie towarzyszące trwającej wystawie malarstwa zainaugurowanej podczas minionego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Myślenicach.

Artystka przez wiele lat była osobą niewierzącą, upartą, zapierającą się wiary, mówiącą, że nie uwierzy w Boga, dopóki nie doświadczy jego obecności. Doświadczyła.

O niezwykłym świadectwie opowie w rozmowie z Natalią Nowacką, na którą zapraszamy w najbliższy piątek do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Spotkanie uświetni występ Chóru Hura pod dyrekcją Magdaleny Starzec.

Maria Bieńkowska-Kopczyńska urodziła się w 1951 r. w Radomiu. Studiowała na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w pracowni wklęsłodruku prof. Andrzeja Pietscha, pracowni drzeworytu doc. Franciszka Bunscha oraz w pracowni typografii prof. Romana Banaszewskiego. W 1980 r. otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za pracę dyplomową inspirowaną poezją Bolesława Leśmiana. Obecnie zajmuje się malarstwem sztalugowym, za które 1998 r. otrzymała nagrodę Fundacji Polska-Japonia im. Miyauchi. Swą twórczość zaprezentowała na licznych wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w Polsce, krajach europejskich i w Japonii.

Komentarze