7 listopada 13:00 - 15:00

"Tour De Konstytucja - Dobczyce. Przystanek na żądanie."

  • 7 listopada 13:00 - 15:00

 

Miejsce: Dobczyce Rynek

Godzina: 13:00

Kiedy?: Niedziela 7 listopada 2021

Przypomnijmy; w czerwcu w Dobczycach odbywał się jeden z pikników o zasięgu ogólnopolskim w ramach cyklu spotkań pod nazwą "Tour de Konstytucja". W październiku burmistrz Dobczyc zawiesił w wykonywaniu obowiązków dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 1. To wynik udziału uczniów w pikniku Tour de Konstytucja. Jak wyjaśnia Tomasz Suś; takie działanie było związane z decyzją rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli, a „obowiązek wynikał bezpośrednio z ustawy”. 

"Pragniemy okazać im wsparcie. Chcemy po raz kolejny pokazać, że Tour de Konstytucja jest dla każdego (także dla uczniów podstawówki) i nie ma NIC wspólnego w polityką. Chcemy pokazać, ze Tour de Konstytucja jest dla Was! Mile widziany jest każdy. Nie zgadzasz się z nami? Przyjdź i pogadajmy Dlatego właśnie jedziemy mocną ekipą do Dobczyc jeszcze raz. Tym razem na przystanek NA ŻĄDANIE" - piszą organizatorzy. 

Za Tour de Konstytucja "przystanek na żądanie" odpowiada KOD_Małopolskie i Fundacja Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych.

Na Rynku w Dobczycach pojawią się m.in. Robert Hojda, Danuta Przywara, Adam Bodnar, Igor Tuleya, Waldemar Żurek, Paweł Juszczyszyn, Piotr Gąciarek, Anna Głowacka, Maciej Czajka, Bartosz Swaczyna, Kinga Dagmara Siadlak, Zbigniew Hołdys, Andrzej Chyra, Waldemar Starzak, Fryderyk Zoll.

Komentarze