16 listopada 18:00 - 19:00

Wernisaż wystawy Danuty Węgiel "Stopklatka Obecności"

  • 16 listopada 18:00 - 19:00

Myślenicka Grupa Fotograficzna mgFoto zaprasza na wernisaż wystawy Danuty Węgiel "Stopklatka Obecności", który odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach we wtorek 16 listopada o godz. 18:oo.

Danuta Węgiel jest absolwentką religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1993 roku rozpoczęła współpracę z „Tygodnikiem Powszechnym” gdzie sprecyzowała swoje fotograficzne zainteresowania. Od ponad 25 lat portretuje ludzi kultury i nauki co owocuje licznymi publikacjami w prasie, na okładkach książek oraz plakatach.

Jej prace były pokazywane na ponad 30 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Od 2007 współpracuje z kolektywem fotoreporterów – Krakowską Witryną Fotograficzną. W 2012 została przyjęta do Związku Polskich Artystów Fotografików gdzie obecnie pełni funkcję członka Zarządu Okręgu Krakowskiego. W tym też roku związała się z agencją Fotonova.

Obecnie Jest wykładowcą fotografii prasowej w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie a jednocześnie pełni funkcję współkuratorki Galerii ZPAF w Krakowie Najważniejszym obszarem zainteresowań artystki pozostaje portret.

Komentarze