30 kwietnia 1:00 - 22:00

Konkurs Fotograficzny mgFoto Świat w 2021

  • 30 kwietnia 1:00 - 22:00

Stowarzyszenie Myślenicka Grupa Fotograficzna mgFoto organizuje konkurs fotograficzny "Świat w 2021".

- Pomimo pandemii i związanych z nią ograniczeniami, życie toczyło się dalej, ziemia nie przestała się kręcić, aparaty nie obrastały kurzem, a palec wskazujący nie utracił wprawy w naciskaniu spustu migawki. Dlatego zachęcamy Was do pokazania co ciekawego wydarzyło się w Waszym życiu , Waszej okolicy, Waszym świecie w 2021 r. – zapowiada Marek Gubała, Administrator Konkursów mgFoto.

Każdy uczestnik może przesłać max 4 zdjęcia. W Konkursie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, którzy prześlą swoje prace poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie. Zgłoszenia można przesyłać do 30.04.2022 g.22:00.

Konkurs odbywał się będzie w II kategoriach: Ogólnej i Lokalnej (dotyczy mieszkańców Małopolski). Udział w konkursie jest bezpłatny.

Jurorami w tej Edycji są:

Jolanta Rycerska - ZPAF, Przewodnicząca Jury, - z wykształcenia filozof i fotograf, od 2005 roku prowadzi aktywną działalność artystyczną na polu fotografii - autorka kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych, wykładowca fotografii, kuratorka licznych wystaw i festiwali, jurorka konkursów i przeglądów portfolio. Od 2011 roku prezes Związku Polskich Artystów Fotografików, wcześniej prezes Okręgu Warszawskiego ZPAF.

 

Artur Brocki - członek mgFoto, specjalizuje się w fotografii sakralnej i religijnej. Głównym motywem fotograficznym są dla niego pątnicy, zanikający folklor i ludowa religijność, emocje i obyczajowość pielgrzymów i uczestników wydarzeń religijnych, takich jak kalwaryjskie Misteria Męki Pańskiej, czy prawosławne Przemienienie w Garbarce. Najczęściej fotografuje Kalwarię Zebrzydowską, Lanckoronę i jej okolice. Prócz tego w jego kadrach odnajdujemy obiekty architektoniczne, miejsca pamięci, przydrożne kapliczki i cmentarze. Jego prace zostały w ostatnich latach dostrzeżone przez profesjonalnych fotografów i docenione w kilku konkursach. Ma za sobą dwie autorskie wystawy: „Ocalić od zapomnienia” (2019 – Lanckorona), „Calvaria Mistica” (2021 – Kalwaria Zebrzydowska, Zator, Warszawa). Pracuje nad kolejnymi projektami fotograficznymi, m.in. nad albumem na temat misteriów, wkrótce odbędzie się kolejna wystawa "Lanckorona. Studium nocy". Swoje fotograficzne obserwacje publikuje regularnie w mediach społecznościowych. 

Mirosław Chmiel - Fotoklub RP. Ur. W Zamościu, polski artysta fotograf. Członek rzeczywisty i Artysta Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (AFRP), Członek Zarządu Fotoklubu RP. Członek założyciel i prezes Zarządu Zamojskiej Grupy Fotograficznej – Grupa Twórcza. Wiceprezes Stowarzyszenia Kultura dla Zamościa. Jest inicjatorem, współorganizatorem i komisarzem wielu wystaw oraz plenerów fotograficznych oraz współorganizatorem i kuratorem cyklicznego Przeglądu Fotografii Zamojskiej, w ramach którego uczestniczy w pracach jury. Uhonorowany Medalami: Złoty Medal „Za Zasługi dla Rozwoju Twórczości Fotograficznej” (2016), „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej”(2018), Srebrny Medal „Za Fotograficzną Twórczość” (2020), Złoty Medal „Za Zasługi dla Rozwoju Twórczości Fotograficznej”(2020)

Alicja Popiel - dziennikarka telewizyjna. Od ponad dwudziestu lat związana z Telewizją Kraków. Przez lata reporterka, wydawca i prezenterka Kroniki, wielokrotnie nagradzana za swoją pracę. Autorka programów poświęconych szeroko pojętej sztuce i kulturze. Z wykształcenia muzykolog, przekonana że bez sztuki życie byłoby niewyobrażalnie ubogie.

Elena Salvai – gość z zagranicy, Włochy. Zawsze była wielką miłośniczką przyrody i otwartych przestrzeni, żewiołów doskonale harmonizujących z jej swobodą ducha. Po studiach zaczęła wędrować po górach. Zapierająca dech w piersiach sceneria tych miejsc doprowadziła ją do pasji fotografii, w której odnajduje idealny sposób na zanurzenie się głęboko w naturze i utrwalenie na zawsze pewnych niepowtarzalnych chwil. Natura widziana w najbardziej ekstremalnych i spektakularnych momentach, ze szczególnym zainteresowaniem i pasją do burz i błyskawic. Zrozumienie potęgi natury, ale także naszej kruchości wobec niej , a co za tym idzie szacunek, jaki musimy mieć dla naszej planety, to główne intencje jej zdjęć.

 

Komentarze