10 kwietnia 12:00 - 14:00

Myślenice. Wielkanocny Konkurs Palm

  • 10 kwietnia 12:00 - 14:00

Wielkanocny Konkurs Palm, kiermasz potraw i rękodzieła oraz spotkanie integracyjne dla rodzin z Myślenic i Ukrainy na Rynku w Myślenicach. To wydarzenie jest dla każdego.

W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. o godz. 12 w Myślenickim Rynku odbędzie się kolejna edycja Myślenickiego Konkursu Palm Wielkanocnych, kiermasz wielkanocnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń z Gminy Myślenice, rękodzieło prosto spod rąk lokalnych artystów ludowych oraz spotkanie integracyjne dla rodzin z Polski i Ukrainy.

Po dwóch latach, kiedy konkurs odbywał się w formie online, organizatorzy powracają do stacjonarnej formuły. O znaczeniu tradycji wielkanocnej dla rozwoju naszych wartości nikt nie ma wątpliwości. Palmy oceniane będą w trzech kategoriach: tradycyjna, oryginalna i najwyższa. Oceny dokonywać będzie jury złożone z przedstawicieli instytucji współorganizujących konkurs. Wyniki podane zostaną jeszcze tego samego dnia.

Wydarzeniom na myślenickim rynku towarzyszyć będzie degustacja i kiermasz tradycyjnych wielkanocnych specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń z Gminy Myślenice. Oczekiwanie na werdykt jury umili Orkiestra OSP Głogoczów pod batutą Józefa Manieckiego. Ponadto Centrum Usług Społecznych przygotowało wyjątkowe spotkanie integracyjne dla rodzin z Polski i Ukrainy.

„Wielkanocny Konkurs Palm w Myślenicach organizowany jest od wielu lat. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do konkursu przystępuje średnio ok. 200 uczestników rocznie. Największe emocje budzi kategoria palm najwyższych. Tu rywalizacja jest niezwykle ciekawa, bowiem wzbudza zainteresowanie wśród wszystkich uczestników i gości konkursu” – podsumowuje Piotr Szewczyk, dyrektor Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Organizatorzy wydarzenie szczególnie mocno zwracają uwagę w tym roku, aby na wydarzenie zaprosić Ukraińców, którzy znaleźli w naszej Gminie schronienie. Niech będzie to nasz wspólny czas. Wydarzenie zainicjowane przez Myślenicki Oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej współorganizują już po raz kolejny Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Miasto i Gmina Myślenice.

Komentarze