8 maja 10:00 - 15:00

Małopolska Gran Fondo by Rafał Majka

  • 8 maja 10:00 - 15:00

W sobotę 7 maja jazda na czas w Dobczycach, a w niedzielę 8 maja ze startu wspólnego pod halą widowiskowo-sportową na Zarabiu rozpocznie się wyścig szosowy.

Małopolska Gran Fondo by Rafał Majka, to wydarzenie kolarskie, w którym wezmą udział kolarze z całego świata, walcząc o punkty eliminacyjne na Mistrzostwa Świata w kategorii masters, jakie odbędą się we włoskim Trento.

Wyścig będzie rozpoczęciem sezonu rowerowego, rozegranym na trzech dystansach (30 km, 72 km, 105 km) oraz jazdą indywidualną na czas (20 km).

W wyścigu udział weźmie Rafał Majka, małopolski kolarz z Zegartowych, medalista z Rio de Janeiro, trzeci zawodnik Vuelty Espana, zwycięzca klasyfikacji górskiej Tour de France.

Start niedzielnego wyścigu zaplanowany jest na godzinę 10:00 pod halą widowiskowo-sportową w Myślenicach, natomiast dekoracja najlepszych kolarzy o godzinie 15:00. 

Szczegółowe informacje na www.majkagranfondo.com

Czasowe utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją imprezy na drogach publicznych pojawią się ograniczenia w ruchu i komunikacji. Drogi w poszczególnych miejscowościach będą chwilowo zamknięte. Oznakowany objazd zostanie przeprowadzony na trasie gmin: Dobczyce-Myślenice-Wiśniowa.

Małopolska Gran Fondo by Rafał Majka będzie się odbywać przy zamkniętym ruchu drogowym (sobota 07.04.2022) i ograniczonym (niedziela 08.05.2022). W miejscach szczególnie niebezpiecznych Policja oraz służby Organizatora ułatwią włączanie się do ruchu. Zawodnicy podczas wyścigu zobowiązani są do przestrzegania przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego. Uczestnicy muszą zachować szczególną ostrożność, dlatego że istnieje możliwość wyjechania pojazdów przykładowo z dróg podporządkowanych. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kolizje i wypadki na trasie powstałe z winy zawodnika.

SOBOTA 7.05.2022 – w godz. 14:30 – 18:30 – DROGA ZAMKNIĘTA

Utrudnienia rozpoczną się o godz. 14:00 i będą obejmować zamknięcie drogi wojewódzkiej 964 na trasie ul. Rynek w Dobczycach – Czasław – Wiśniowa w godz. 14:30 – 18:30.

NIEDZIELA 08.05.2022- w godz. 10.00 – 15.00 CZASOWE UTRUDNIENIA

W tym dniu droga w poszczególnych miejscowościach czasowo zamknięta (tylko w chwili przejazdu kolarzy). Trasa: Myślenice, Osieczany, Droginia, Banowice, Łęki, Trzemeśnia, Zasań, Glichów, Raciechowice, Komorniki, Dąbie, Szczyrzyc, Zegartowice, Mierzeń, Gruszów, Żerosławice, Krasne Lasocice, Jodłownik, Kwapinka, Stadniki, Skrzynka, Dobczyce, Kornatka,

Komentarze