19 czerwca 16:00 - 22:00

Myślenice. IV Festiwal "Jazz na Rabą"

  • 19 czerwca 16:00 - 22:00

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu organizuje IV Festiwal "Jazz na Rabą", który odbędzie się w niedzielę 19 czerwca 2022 na Zarabiu w ramach obchodów jubileuszu 680-lecia lokacji Myślenic.

Festiwal wraca po dwuletniej przerwie w odnowionej formie i nowej lokalizacji, miłośnicy jazzu spotkają się tym razem na plaży trawiastej na Zarabiu, a tłem do prezentacji czterech muzycznych formacji będzie rzeka Raba.

program:

16.00 - Parada Nowoorleańska, która ruszy z okolic sceny i zatoczy pętlę przy restauracji Banderoza (ul. Parkowa 1h).

Z udziałem zespołów biorących udział w Festiwalu i cheerleaderek z Małopolskiej Szkoły Gościnności.

17.00 - QL Dixie Band

QL Dixie Band to pierwsza w historii Myślenic formacja dixielandowa. Działająca i odbywająca próby w MOKiS nieustannie od siedmiu lat. Założycielem i pomysłodawcą powstania bandu jest muzyk Zbigniew Morawski. Dwupokoleniowy band tworzą myśleniccy pasjonaci jazzu tradycyjnego dla których ta muzyka stała się wielką pasją życiową. Podczas licznych koncertów muzycy z powodzeniem prezentują wybitne światowe standardy swingowe.

18.00 - Leliwa Jazz Band.

Leliwa Jazz Band, zespół, który został założony w 1978 roku przez grającego na banjo Edwarda Wnęka. Zespół z powodzeniem uczestniczył w OJM '98 w Iławie, w 2004 roku uzyskał wyróżnienie, a w następnym zdobył Nagrodę Główną "Złota Tarka 2005". W ślad za Złotą Tarką przyszły inne ważne wyróżnienia i nagrody krajowe i zagraniczne.

19.00 - Boba Jazz Band.

Boba Jazz Band - zespół jest jednym z najpopularniejszych zespołów jazzu tradycyjnego w Polsce. Grupa zawiązała się w 1990 roku w Krakowie z inicjatywy pianisty Jana Boby, oraz grającego na banjo i gitarze Marka Rosnera. Wielokrotnie nagradzany septet tworzą muzycy należący do trzech pokoleń. Jest to ważny element, będący siłą i objawiający się niespotykaną ekspresją podczas koncertów. Ma też wpływ na zróżnicowany repertuar, oparty o wszystkie style jazzu klasycznego.

20.30 - Funk de Nite

Funk de Nite to jeden z najlepszych polskich zespołów grających mieszankę jazzu, funky i rocka. Założony w Krakowie we wrześniu 1993 r., przez saksofonistę Ryszarda Krawczuka zespół z powodzeniem koncertuje w kraju i zagranicą. Z grupą współpracowało wielu znakomitych muzyków. m.in. M. Raduli, J. Królik, J. Śmietana, B. Maseli, P. Mąciwoda. W dorobku zespołu znajdują się 3 płyty.

Prowadzenie: Rafał Podmokły i Piotr Dziadkowiec.

Wstęp na Festiwal jest wolny, ale podczas jego trwania odbędzie się zbiórka wpierająca leczenie Jakuba Burnosa ze Stojowic. 24-letni student AGH (aktualnie na urlopie zdrowotnym) i absolwent Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dobczycach zmaga się z chłoniakiem. Jego największym marzeniem jest odzyskać zdrowie i pełnię sił, by móc dalej cieszyć się życiem.

W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Komentarze