30 czerwca 19:00 - 20:00

Wakacje w czasie zamachów i wysokiej inflacji. Rozmowa z dziennikarką podróżniczą

  • 30 czerwca 19:00 - 20:00

Wysokie ceny i panująca drożyzna nie zachęcają do większych eskapad wakacyjnych, a nawet kilkudniowy wyjazd do Zakopanego, czy nad polskie morze boleśnie drenuje nasz portfel.

Nie oznacza to jednak, że tegoroczne wakacje muszę ogołocić nas z pieniędzy. I to nieważne, czy podróżujemy do stolicy polskich Tatr, Ciechocinka czy do Egiptu lub Hiszpanii. Liczy się racjonalne podejście do planowania podróży, odpowiedni research oraz... kilka bardzo prostych trików, które pozwolą nam nie wydać fortuny w naszej wakacyjnej destynacji.

Jak to zrobić? Wie o tym Agata Kurzańska, dziennikarka podróżnicza, która mimo swojego młodego wieku odwiedziła już ponad 40 krajów. I nie zbankrutowała. W czasie rozmowy w podcaście #ZaBurtąPytań podzieli się z nami swoimi sposobami na tańsze podróżowanie oraz wskaże, jak w dobie szalejącej inflacji planować wakacje, wybierać nocleg, sposób transportu czy lokalne knajpy. Z pewnością poleci nam też ciekawe miejsca, w których – kto wie – może w tym roku odpoczniemy od pracy?

[poll id="492"]

Dziennikarka opowie też o wycieczkach, z których wyniosła cenne lekcje, jak choćby z wyprawy w 2019 r. na Sri Lankę, kiedy doszło do serii ataków terrorystycznych, czy podróży do Gambii, gdzie zetknęła się z biedą i nędzą lokalnych dzieci.

[poll id="491"]

Premiera ostatniej w tym sezonie rozmowy #ZaBurtąPytań odbędzie się w czwartek 30 czerwca o godz. 19:00 na profilu YouTube Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Komentarze