11 sierpnia 9:05 - 15:05

II Festiwal Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale - zapisy

  • 11 sierpnia 9:05 - 15:05

Podczas festiwalu, który odbędzie się 25 września w Dobczyacach będą mogły zaprezentować się zarówno orkiestry rodzime, oraz orkiestry spoza naszego powiatu. Istotną rzeczą jest, że orkiestry muszą być amatorskimi, a muzycy w niej grający nie mogą być muzykami zawodowymi, zaangażowanymi na sam festiwal. Pierwszeństwo udziału w festiwalu mają orkiestry z terenu powiatu myślenickiego, a zespoły spoza biorą udział w eliminacjach – poprzez przesłanie linku do nagrania zespołu (nie starsze niż 2 lata).

Każdy z zakwalifikowanych zespołów, które wezmą udział w Festiwalu, otrzyma nagrodę pieniężną za uczestnictwo. Dodatkowo Jury nagrodzi trzy najlepsze zespoły oraz solistę i najlepszego kapelmistrza zespołu – w tym przypadku na laureatów również czekają nagrody pieniężne. W tym roku dodatkowo podczas festiwalu zostanie wyłoniona Najlepsza Orkiestra Dęta z terenu powiatu myślenickiego, która otrzyma nagrodę pieniężną.

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne na myslenicki.pl. Na zgłoszenia zespoły mają czas do 11 sierpnia 2022 r. Lista zespołów prezentujących się podczas II Festiwalu Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale poznamy do dnia 22 sierpnia 2022 r.

Organizatorem Festiwalu jest Starostwo Powiatowe w Myślenicach. Partnerem Głównym Wydarzenia Gmina i Miasto Dobczyce, a Partnerem Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach.

Komentarze