2 sierpnia 18:00 - 19:00

Lanckorona. Studium nocy. Wernisaż zdjęć Artura Brockiego

  • 2 sierpnia 18:00 - 19:00

Lanckorona. ... Studium nocy .... to przede wszystkim zatrzymanie czasu. Chwila na zadumę, chcemy uciec od mroku i jednocześnie być w tej długiej nocy. Ukraść więcej czasu dla siebie. Myśleć o tym, co przeminęło, co trwa, co będzie.

Być pomiędzy teraźniejszością a przeszłością, zanim ze zgiełkiem wróci dzień... Prezentowane fotografie zostały wykonane nocą i są efektem wielomiesięcznych obserwacji Lanckorony, ale nie z perspektywy turysty, który zatrzymuje się w tym miejscu na krótką chwilę. Dobrane kadry tworzą tajemniczą opowieść o nocnym miasteczku. A po drugiej stronie obiektywu człowiek... stąd, nocny obserwator.

Artur Brocki - członek Stowarzyszenia Myślenickiej Grypy Fotograficznej mgFoto oraz Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości”. Głównym motywem fotograficznym są dla niego pątnicy, zanikający folklor i ludowa religijność, emocje i obyczajowość pielgrzymów i uczestników wydarzeń religijnych, takich jak kalwaryjskie Misteria Męki Pańskiej, czy prawosławne Przemienienie w Grabarce. Najczęściej fotografuje Kalwarię Zebrzydowską, Lanckoronę i jej okolice, miejsca pamięci, przydrożne kapliczki i cmentarze. Jego prace wielokrotnie doceniane były licznych konkursach co zaowocowało wieloma wystawami.

Komentarze