26 listopada 10:00 - 14:00

Archimistrzostwa Tagowania

  • 26 listopada 10:00 - 14:00

Gospodynie z Głogoczowa zapraszają do wzięcia udziału w Archimistrzostwach tagowania! W dniu 26 listopada (sobota) podczas wydarzenia na facebooku  Centrum Archiwistyki Społecznej zaprezentuje nową funkcjonalność na portalu archiwów społecznych www.zbioryspołeczne.pl.

Pomoże ona w lepszym opisywaniu i wyszukiwaniu zdjęć, dzięki możliwości ich tagowania przez odbiorców portalu. W Archimistrzostwach wezmą udział cztery archiwa społeczne, które wraz ze swoimi drużynami, zarówno stacjonarnie jak i online, będą tagować zdjęcia na portalu Zbiory Społeczne, zbierać za to punkty i zdobywać cenne nagrody!

Zadanie będzie polegało na wybraniu tagów, które najlepiej opisują dane zdjęcie, a także na weryfikowaniu tagów zaproponowanych przez innych użytkowników. Każdy może wziąć udział w Archimistrzostwach i grać na rzecz wybranej drużyny! Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie zachęca do wsparcia Archiwum Społecznego wsi Głogoczów i dołączenia do swojej drużyny.

 

Drużyna Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie to gospodynie_głogoczów - pseudonim wybrać można będzie przy starcie gry i w tej sposób wskazać, Archiwum Społeczne wsi Głogoczów jako te na rzecz którego się gra.

Drużyny, które biorą udział w Archimistrzostwach:

* Archiwum Społeczne Wsi Głogoczów prowadzone przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie

*  Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

* Centrum Trzech Kultur w Suchowoli

* Konińskie Archiwum Społeczne prowadzone przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Urbanowskiej w Koninie

Nowa funkcjonalność pozwoli zaangażować osoby zainteresowane zbiorami archiwów społecznych w ich opisywanie oraz poprawi ich wyszukiwanie. Umożliwimy tagowanie zdjęć (wszystkich plików graficznych, np. JPG, PNG, TIFF) wszystkim odbiorcom portalu Zbiory Społeczne (zbioryspoleczne.pl). Czyli osoby przeglądające zdjęcia na portalu będą mogły dodawać do nich indeksy, bez konieczności logowania się do panelu redaktora OSA.

Tagi (indeksy) będą pochodzić z przygotowanej przez zespół Centrum Archiwistyki Społecznej zamkniętej listy i będą dostępne na podstronie rekordu (dokumentu lub jednostki archiwalnej), w którym znajduje się plik graficzny. Pojawią się, gdy zostaną zweryfikowane przez kolejnych tagujących użytkowników. Ponadto zostaną one wyróżnione jako pochodzące od użytkowników portalu, a nie wpisane przez archiwistów społecznych w panelu redaktora OSA. Dzięki takiej społecznościowej pracy zdjęcia zyskają dodatkowy opis i będą mogły być bardziej dokładnie indeksowane w wyszukiwarce.

Pozwoli to na szybsze znalezienie ich na portalu. Funkcjonalność pojawi się na portalu Zbiory Społeczne w listopadzie, w związku z wydarzeniem „Archimistrzostwa. Wspólne tagowanie zdjęć”. Ponadto będzie dostępna także po zakończeniu wydarzenia.

Komentarze