6 stycznia 11:30 - 13:00

Myślenice. Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Myślenic

  • 6 stycznia 11:30 - 13:00

Po raz 11 ulicami Myślenic przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie zaplanowano na piątek 6 stycznia (godz. 11:30). Orszaki wystartują z trzech miejsc.

Orszak Trzech Króli to od lat największe uliczne Jasełka na świecie! Orszak Trzech Króli odbędzie się pod hasłem "Niechaj prowadzi nas gwiazda!"

Tradycyjnie orszaki wyruszają z trzech lokalizacji:

Król Kacper – (Parafia św. Brata Alberta Myślenice) – Kościół na os. 1000 lecia - start Orszaku o 11:30

Król Melchior - (Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bysinie ) – Kościół w Bysinie - start Orszaku o 11:00

Król Baltazar (Parafia pw. św. Wojciecha BM z Osieczan) – Plac Targowy na Dolnym Przedmieściu - start Orszaku o 11:30

W 2023 roku Król Melchior (Parafia Bysina) w zielonym orszaku rozpocznie swój przemarsz spod Kościoła w Bysinie, stąd też ten Orszak wystartuje o godzinie 11:00. Pozostałe dwa orszaki podobnie jak w latach poprzednich wyjdą w stronę szopki umieszczonej w Rynku o godz. 11:30, a więc Król Baltazar w niebieskim orszaku rozpocznie drogę do Rynku z Placu Targowego na Dolnym Przedmieściu (Parafia Osieczany), a czerwony pochód Króla Kacpra spod Kościoła na Osiedlu 1000-lecia w Myślenicach (Parafia pw. Św. Brata Alberta w Myślenicach).

O 12:00 wszystkie trzy orszaki spotkają się na Rynku w Myślenicach, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie, jasełka oraz symboliczne oddanie pokłonu i darów Dzieciątku. Jasełka przygotuje Grupa Misterium.

Komentarze