30 kwietnia 1:00 - 22:00

Konkurs fotograficzny mgFoto "Świat w 2022 r.". Termin zgłaszania prac

  • 30 kwietnia 1:00 - 22:00

Tematem 36 edycji konkursów mgFoto jest „Świat w 2022r”.  Zgłoszenia można przesyłać do 30.04.2023 g.22:00.

„Kiedy fotografuję, to otwartym okiem patrzę na świat, a zamkniętym spoglądam w głąb siebie”.

Tradycyjnie już z nowym rokiem mgFoto startuje z kolejną, 36 już odsłoną cyklicznego, międzynarodowego konkursu.

Patronat nad tegorocznym konkursem „Świat w 2022r.” objęły zacne instytucje: Związek Polskich Artystów Fotografików ZPAF, Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej oraz Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej FIAP.

Tak o konkursie piszą organizatorzy: Konkursy mgFoto to skuteczna i sprawdzona forma wyrażania siebie poprzez sztukę. Jesteśmy otwarci na to, co nowe, na nowe przemyślenia i refleksje. Tak jak co roku, czekamy na różne gatunki fotografii i różne interpretacje tematu. Wybierzcie własne konwencje artystyczne.

Szukajcie inspiracji w najbliższym otoczeniu, w świecie przyrody, w interesujących wydarzeniach ze świata kultury, sztuki i nauki. Swoimi fotografiami opowiedzcie ciekawą historię, z przesłaniem i kluczem do analizy. Poszukajcie miejsca, które kojarzy wam się z czymś wyjątkowym, albo na pozór zwyczajnym, lecz nietuzinkowym i symbolicznym. Z niecierpliwością czekamy na Wasze prace.

Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników fotografii, którzy chcą zmierzyć się z proponowanym tematem, zatem zapraszamy do udziału młodych ambitnych twórców oraz profesjonalnych fotografów.

Prace oceniać będzie 5 osobowe międzynarodowe Jury w składzie: Katarzyna Łata, prezes ZPAF okręg Śląski (Przewodnicząca Jury), Artur Ostafin, przedstawiciel mgFoto, Małgorzata Dołowska, prezes Fotoklubu RP, Jurek Owsiak założyciel i prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Valery Leshchynski gość z zagranicy (Ukraina).

Konkurs trwa od 01.01.2023r. - 30.04.2023r. Prace prosimy nadsyłać poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 4 zdjęcia.

Konkurs odbywa się w II kategoriach: Ogólnej (Świat) i Lokalnej (dotyczy mieszkańców Małopolski). Udział w konkursie jest bezpłatny.

Sponsorami nagród są: Stowarzyszenie Myślenickiej Grupy Fotograficznej „mgFoto” oraz Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

Komentarze