5 lutego 8:00 - 21:00

Myślenice. Finał Memoriału im. Stacha Cichonia

  • 5 lutego 8:00 - 21:00

Charytatywna zbiórka dla Franciszka Foremnego z Głogoczowa oraz Mateusza Chrobaka z Sułkowic to główny cel, który przyświeca kolejnej edycji Memoriału im. Stacha Cichonia. Finał sportowej imprezy zaplanowano na niedzielę 5 lutego w hali Sport Myślenice na Zarabiu.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich na całodniowe wydarzenie, finały turnieju piłki nożnej i siatkówki to tylko część emocji sportowych, natomiast nie zabraknie wydarzeń towarzyszących, podczas których swoją przestrzeń do dobrze spędzonej niedzieli znajdą też dzieci, ich rodzice i wszyscy inni. W samej loterii fantowej mamy m.in. ekspresy do kawy, wkrętarki, ciekawe vouchery, perfumy, ale też drobniejsze gadżety – każdy los wygrywa, więc wszystkich zapraszamy do zakupu i tym samym wsparcia charytatywnej zbiórki dla Frania i Mateusza – mówi Marek Pajka, jeden z organizatorów Memoriału im. Stacha Cichonia.

Tytularna postać imprezy to wspomnienie wielkiego społecznika, nauczyciela, konferansjera i wychowawcy wielu pokoleń myśleniczan - Stacha Cichonia. On sam był konferansjerem pierwszej edycji wydarzenia, która miała miejsce w 2010 roku, natomiast już po jego śmierci, organizatorzy nadając nazwę wydarzenia sportowego jego imieniem, wspominają co roku jego zasłużoną postać.

 

W niedzielę 5 lutego już od samego rana rozpoczną się rozgrywki grupowe turnieju piłkarskiego, później od 12:00 na parkiet wybiegną dzieci w kategorii żak, natomiast półfinały i finał głównych rozgrywek odbędą się w godzinach od 13:30 do 15:00. Wtedy też licytację pamiątek sportowych wśród których są m.in. koszulka reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego, koszulka reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych z autografami, koszulka startowa Rafała Majki, koszulki piłkarzy i hokeistów Cracovii, czy też myjka wysokociśnieniowa Shtil.

- Od godziny 16:00 parkiet przejmą siatkarze w Zakręconym Turnieju Siatkówki, zawodnicy zgłaszali się do rozgrywek indywidualnie, natomiast na zasadzie losowania dobraliśmy ich do drużyn, a następnie w charytatywnej licytacji wybrano kapitanów, którzy mogli swoim drużynom nadać nazwy. Podczas eliminacji wyłoniliśmy cztery najlepsze zespoły, które w 5 lutego w hali Sport Myślenice zagrają o zwycięstwo w naszym turnieju, a także trzecie miejsce w zawodach. Serdecznie zapraszamy na trybuny – mówi Mateusz Sitek, który w Memoriale im. Stacha Cichonia koordynuje zawody piłki siatkowej.

W sobotę Zumba w Trójce

Finał imprezy rozpocznie taneczny trening fitness z maratonem Zumby w hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach. Marta Kasprzyk wraz z instruktorami tego energicznego tańca z niemal całej Polski zaprasza do wspólnej zabawy i treningu w dniu 4 lutego od godziny 15:30. Cegiełki wstępu na Maraton Zumby Fitness zostaną przeznaczone na charytatywną zbiórkę Memoriału im. Stacha Cichonia.

Bieg Tropem Wilczym i spektakl Grupy Misterium

Edycję 2023 Memoriału im. Stacha Cichonia i zbiórkę charytatywną dla Franciszka Foremnego i Mateusza Chrobaka zakończą Bieg Tropem Wilczym oraz spektakl Misterium Męki Pańskiej wystawiony przez Grupę Misterium – obydwa te wydarzenia zaplanowano miesiąc po finale turniejów - na 5 marca 2023 r. Zapisy na bieg niebawem zostaną ogłoszone, natomiast już teraz można rezerwować bilety na spektakl. Więcej szczegółów na facebookowym fanpage’u Memoriał im. Stacha Cichonia.

Komentarze