21 marca 18:00 - 20:00

Warsztaty tworzenia tradycyjnych palm wielkanocnych - 2 spotkanie

  • GOKiS Pcim
  • 21 marca 18:00 - 20:00
  • 35 złotych za 3 dni warsztatów

W ramach zajęć Przystanek RękoDZIEŁO prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pcimiu tym razem wracamy do tradycji i zapraszamy na 3-dniowe warsztaty z tworzenia tradycyjnych palm wielkanocnych.

Warsztaty obejmują 3 spotkania, podczas których uczestnicy uczyć się będą wykonywania tradycyjnych kwiatów z bibuły, samodzielnego tworzenia "bazy" palmy z gałązek wierzby oraz łączenia wszystkich elementów tak aby powstała piękna tradycyjna palma wielkanocna. W związku z tym, spotkamy się:

16 marca o godz.18.00 z Panią Danusią Oskwarek na warsztatach tworzenia kwiatów z bibuły

21 marca o godz. 18.00 z Panem Markiem Czechem z gminy Lubień na warsztatach aby przygotować z gałązek wierzby "bazę" palmy.

Poznamy dodatkowo podstawy wyplatania - wszystko opierać się będzie na naturalnych gałązkach wierzbowych. Warsztaty z Panem Markiem są wstępem do planowanych niebawem warsztatów z wyplatania i pracy z wikliną/gałązkami wierzby. Wierzby nie sposób nie zauważyć, w naszym otoczeniu jest jej bardzo dużo, jest to idealny materiał do wyplatania koszy, tac, podkładów do kompozycji kwiatowych oraz wielu wielu różnorakich przedmiotów codziennego użytku dlatego warto zaprzyjaźnić się z gałązkami wierzby i poznać tajniki jej zaplatania.

30 marca o godz. 18.00 spotykamy się z Panią Danusią Oskwarek tym razem połączymy piękne bibułowe kwiaty z tym co udało się przygotować z Panem Markiem tydzień wcześniej

Koszt 3-dniowych warsztatów wynosi 35 zł ( w cenę wliczone są materiały )

ZAPISY w biurze GOKiS lub pod nr tel. 12 274 80 39 do 13 marca 2023 - ze względów organizacyjnych liczba miejsc ograniczona

 

Komentarze