2 kwietnia 12:00 - 14:00

Wielkanocny Konkurs Palm i Kiermasz na Rynku w Myślenicach

  • 2 kwietnia 12:00 - 14:00

Rozstrzygnięcie konkursu oraz towarzyszący mu kiermasz tradycyjnych potraw wielkanocnych i rękodzieła rozpocznie się w niedzielę palmową 2 kwietnia o godzinie 12:00 na myślenickim Rynku.

Już po raz kolejny na Rynku w Myślenicach odbędzie się Konkurs Palm, który zainauguruje świąteczny czas związany z Wielkanocą. Wydarzenie to zostanie zorganizowane przy współpracy Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, Miasta i Gminy Myślenice oraz pomysłodawcy konkursu - Myślenickiego Oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

Zgodnie z regulaminem, własnoręcznie wykonane palmy będą oceniane w trzech kategoriach: tradycyjna, oryginalna i najwyższa. W skład jury wchodzić będą przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za organizację konkursu, a wyniki zostaną ogłoszone jeszcze tego samego dnia.

W programie wydarzenia znalazły się również kiermasz potraw wielkanocnych i rękodzieła przygotowanych przez Koła Gospodyń z miejscowości należących do Gminy Myślenice oraz artystów ludowych, a także koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice pod batutą Wojciecha Kwiatka.

Komentarze